Strona główna Wiadomości

1 listopada: zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. MPK uruchamia linię „0” [ROZKŁAD]

W rejonie cmentarzy wprowadzono ograniczenie prędkości ruchu pojazdów do 30 km/h

Od 31 października do 3 listopada w rejonie nowosądeckich cmentarzy obowiązują: ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h oraz tymczasowe zakazy zatrzymywania. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne 1 listopada uruchamia specjalną linię „0”, kursującą w pobliżu miejskich nekropolii.

– Aby zminimalizować skutki powstałych utrudnień, upłynnić ruch oraz zapewnić bezpieczny dojazd, sądeccy policjanci będą w rejonie pięciu sądeckich cmentarzy kierować ruchem, jak również informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu – informuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

W rejonie cmentarzy wprowadzono ograniczenie prędkości ruchu pojazdów do 30 km/h oraz ograniczenia w parkowaniu.

W przypadku cmentarza komunalnego ulica Rejtana i ulica Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich i Pierackiego oraz na parkingu przy ulicy Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy zespole szkół i centrum handlowym.

Przy ulicy Lwowskiej (cmentarz Gołąbkowice) zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, a parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza), jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również pobliski parking galerii handlowej.

Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza dzielnicy Zawada przy ulicy Nawojowskiej, oraz na odcinku od ulicy Krętej do ulicy Bora Komorowskiego.  Na ulicy Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy Bolesława Prusa). Parkowanie będzie natomiast dozwolone po jednej stronie ulicy Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie świątyni i cmentarza.

W rejonie cmentarza dzielnicy Biegonice zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum. Parkowanie pojazdów będzie możliwe po stronie cmentarza na ulicy Węgierskiej, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania pojazdów będzie obowiązywał również po jednej stronie ulicy św. Heleny (cmentarz dzielnicy Helena), jak również po jednej stronie ulicy Starowiejskiej. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ulicy Starowiejskiej od strony cmentarza, jak również na ulicy św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

Aby ułatwić dojazd do cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych, MPK uruchamia jak co roku linię „0” – rozkład jazdy poniżej. Pozostałe linie autobusowe kursują według niedzielnego rozkładu jazdy.

(iw)