Strona główna Wiadomości

10-lecie MOSiR i 20-lecie krytej pływalni

jubileusz MOSiR
Dyrektor nowosądeckiego MOSiR Paweł Badura. Fot. UMNS

Przedstawiciele lokalnych władz, prezesi spółek komunalnych oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu świętowali jubileusz 10-lecia MOSiR oraz 20-lecia oddania do użytku krytej pływalni przy ul. Nadbrzeżnej. Uroczystość odbyła się w sobotę w wybranym nieco niefortunnie miejscu – w dzierżawionym od miasta przez znanego biznesmena ośrodku “Platinum” przy ul .Zdrojowej, w skład którego wchodzi… nieczynny od kilku lat, jedyny w mieście odkryty basen.

– Rzadko mamy okazję spotkać się na takich uroczystościach. Każdy dzień wypełnia nam czas pracy. Chcemy, aby ta praca była rzetelna i owocna. Dziś w tym miejscu spotkamy się na podwójnym jubileuszu: 20-krytej pływalni i 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pewnie wielu z was ma również swój własny, cichy jubileusz pracowniczy. Panie i Panowie, drodzy pracownicy MOSiR-u, kieruję do Was szczególne słowa: słowa uznania za ciężką pracę, słowa podziękowania, słowa uznania za poświęcenie się dla pracy, dla miasta i dla jego gości – mówił Paweł Badura, dyrektor nowosądeckiego MOSiR od początku jego istnienia.

Pracownicy MOSiR podczas sobotniej uroczystości. Fot. UMNS

– Państwa praca, którą wykonujecie na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz nowosądeczan, ale nie tylko, jest nie do przecenienia. Ten segment działalności samorządu terytorialnego jest niezwykle istotny, bo to dbacie Państwo o zdrowie ciała, a, jak to się mówi: w zdrowym ciele, zdrowy duch – powiedział zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech. Na ręce dyrektora Pawła Badury oraz zastępcy – Bogusława Kmaka, w imieniu Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka, wręczył pamiątkowy obraz.

Zdjęcia z 1997 roku z budowy krytej pływalni
Krojenie jubileuszowego tortu. Fot. UMNS

Jak przypomina Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, we wrześniu 1998 r. uroczystego otwarcia basenu nad Kamienicą dokonał ówczesny prezydent Nowego Sącza Andrzej Czerwiński. W 2001 r. oddano do użytku halę sportowo – widowiskową. Obiektem zarządzał Janusz Ruchała, który został prezesem powołanej 1 maja 2003 r. spółki komunalnej Nowosądecki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Następnie prezesem spółki został Paweł Badura. W 2008 r. spółka została przekształcona w Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

MOSiR zarządza dziś stadionami przy ul. Kilińskiego, w dzielnicy Piątkowa i Zawada, basenem, halami sportowymi przy ul. Nadbrzeżnej, ul. Na Rurach i w Zawadzie, Parkiem Sportów Miejskich przy obwodnicy, Małopolskim Parkiem Rekreacji Przestrzennej (dawne miasteczko rowerowe).

(JO)