Strona główna Twoje miasto

10 par świętowało Złote Gody

20161209_jubileusze_malzenskie_w_ratuszu_74Prezydent Ryszard Nowak złożył gratulacje i życzenia kolejnych pięknych lat pożycia małżeńskiego oraz wszelkiej pomyślności dla dziesięciu par świętujących swoje jubileusze „Złotych Godów”. Prezydent odznaczył również Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Drodzy jubilaci! Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to dzisiaj naprawdę wielkie osiągnięcie. To też wielka duma. Dla mnie to zaszczyt, że mogę co jakiś czas gościć w sądeckim ratuszu pary, które obchodzą taki jubileusz i w sposób symboliczny odznaczyć wasze zasług. Jesteście wzorem dla młodych pokoleń. Z pełnym szacunkiem i radością przyjmuję za każdym razem zaproszenie na takie spotkanie jak to dzisiejsze. Wiem, że jest to niezwykłe wydarzenia dla Państwa, jak również dla bliskich. Życzę, aby żyli Państwo w zdrowiu, szczęściu, otoczeni miłością i szacunkiem bliskich, ponieważ ten szacunek i uznanie Państwu się należą – mówił prezydent podczas uroczystego spotkania w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

W uroczystości wzięli udział bliscy i przyjaciele, którzy wszystkim świętującym parom małżeńskim odśpiewali uroczyste „sto lat”. Najlepsze życzenia złożyła również zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń: – Chciałabym serdecznie pogratulować tak wspaniałe rocznicy złotych godów – 50 lat to wiele, a przeżyte w ciągu tych długich lat radości i smutki zbliżyły Państwa jeszcze bardziej. Przez te wszystkie lata troszczyli się Państwo o zapewnienie bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Przyznane medale są podziękowaniem za wszystko, ale przede wszystkim za to, że to co tak długo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przez was droga była słuszna. Chciałabym życzyć Państwu pomyślności, niech szczęście Państwa nigdy nie opuszcza, a miłość towarzyszy wam każdego dnia.

Rocznicę 50 lat pożycia małżeńskiego obchodzili Zofia i Jerzy Bydlińscy, Mieczysława i Teofil Franczykowie, Emilia i Stanisław Gajewscy, Jadwiga i Józef Kaczorowie, Anna Ludwinowska-Kalita i Bogdan Kalita, Janina i Adam Koziełowie, Wanda i Kazimierz Ogurkowie, Irena i Stanisław Rogóżowie, Krystyna i Jan Wolakowie oraz    Michalina i Józef Wójcikowie.

tekst i zdjęcie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama