Strona główna Wiadomości

100 tysięcy na sprzęt dla Poradni Rehabilitacyjnej

logo_szpital_duzeSto tysięcy złotych przekaże  miasto na zakup sprzętu dla Poradni Rehabilitacyjnej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. To wkład Miasta do projektu o wartości blisko trzykrotnie większej.

Na wniosek prezydenta Nowego Sącza radni podjęli uchwałę o udzieleniu dotacji celowej dla Województwa Małopolskiego, które z kolei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera projekt zakupu sprzętu dla naszej poradni Rehabilitacyjnej. Województwo daje 115 tysięcy (wartość całego projektu to 296 tysięcy), brakującą kwotę musi zorganizować sądecki szpital. Stąd prośba szpitala do władz Nowego Sącza o wsparcie i decyzja radnych o jego przyznaniu.

Poczuwam się do obowiązku, aby działać na korzyść ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej mieszkańców Nowego Sącza – tłumaczy swój wniosek Ryszard Nowak, prezydent miasta. Jego zdaniem z poradni na ulicy Kazimierza Wielkiego korzystają także mieszkańcy okolic Nowego Sącz, więc „słusznym byłoby zaangażowanie również ze strony starosty nowosądeckiego oraz włodarzy ościennych gmin„.

Poradnia Rehabilitacyjna w Nowym Sączu działa od 1978 roku, posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę o dużym doświadczeniu w wykonywaniu zabiegów osobom niepełnosprawnym mieszkającym zarówno na terenie Nowego Sącza, jak i powiatu nowosądeckiego. W 2012 roku w poradni wykonano 105 214 zabiegów, a w roku 2013 roku wykonano 122 008 zabiegów. Zakupienie nowego sprzętu zapewni wykonanie tych samych usług na dużo wyższym poziomie, a tym samym podniesie jakość świadczonych tam zabiegów, jak również da możliwość wykonywania zupełnie nowych.

(edred), źródło: Urząd Miasta Nowego Sącza

 

Reklama