Strona główna Twoje miasto

120-lecie Szkoły Podstawowej nr 8

W piątek (27 października) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbył się uroczysty jubileusz 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły. Władze miasta reprezentowali zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż oraz przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor. Patronat nad uroczystościami jubileuszowymi nowosądeckiej „Ósemki” sprawuje prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Uroczysty jubileusz rozpoczęła przygotowana przez uczniów i nauczycieli akademia pn. „Historia szkoły pół żartem pół serio”. Wszystko w ciekawej konwencji artystycznej i z dużym poczuciem humoru. Powrót do przeszłości i pięknej historii „Ósemki” rozpoczął się od roku 1897 i pierwszego kierownika słynnej podstawówki Ferdynanda Misiewicza, a zakończył się na czasach nam współczesnych i obecnej pani dyrektor Beacie Kozieł. Nie zabrakło również odniesień do czasów, kiedy dyrektorami szkoły byli – obecni na uroczystości 120-lecia: Rozalia Sus, Leszek Ogorzałek i Krzysztof Prusak.

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż podziękował władzom szkoły i uczniom za ciekawy program artystyczny. Złożył też życzenia kolejnych pięknych lat pracy dydaktycznej i wychowawczej z wieloma sukcesami.

120-lecie Szkoły Podstawowej nr 8

To jest ważna szkoła, która jest trzecią jeśli chodzi o staż w Nowym Sączu. Ma swoje osiągnięcia i zasługi, dlatego wszystkim, którzy ją przez te wszystkie lata tworzyli, a więc nauczycielom, uczniom, rodzicom serdecznie dziękuję. Bo to jest miejsce, które wpisało się w Nowym Sącz i jego 725-letnią historię również. Ale też trzeba wiedzieć, że prawdziwa szkoła, to warsztat pracy uczniów i nauczycieli, gdzie wykuwa się i wkuwa wiedzę i dobre wychowanie. Tutaj to rzeczywiście widać. Szkoła to powinno być miejsce najlepszej zabawy. I to dzisiaj pokazano, gdzie bawią się wspólnie uczniowie i nauczyciele, tworząc jedną wielką rodzinę – powiedział Jerzy Gwiżdż gratulując dotychczasowej działalności i życząc wielu kolejnych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla tych, którzy tą szkołę tworzą dzisiaj. To dobrze jeśli ma się swoje dziecko w dobrych rękach zarówno co do nauki, jak i dobrego wychowania. Tak było, tak jest i tak będzie w tej szkole zapewne. W końcu to jest „Ósemka” – zakończył wiceprezydent Jerzy Gwiżdż i symbolicznie przekazał prezent, organy, które już służą podczas pracy dydaktycznej w szkole.

120-lecie Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu

W imieniu Rady Miasta Nowego Sącza najlepsze życzenia z okazji jubileuszu złożyła też przewodnicząca Bożena Jawor.

Nie byłoby szkoły, gdyby nie było was. Dlatego to wy jesteście dzisiaj najważniejsi – mówiła Bożena Jawor zwracając się do uczniów „Ósemki”. – Jesteście na historycznej drodze szkoły jednymi z uczestników. Wiem, że są z nami także absolwenci i bardzo dobrze, że świętujemy wszyscy razem – powiedziała przewodnicząca Rady Miasta, przekazując całej społeczności szkolnej jubileuszowe życzenia.

Życzę wam abyście dalej jako szkoła, podziwiając wasze wyniki i wszystkie wygrane konkursy, a jest ich mnóstwo, dalej tak znakomicie funkcjonowali. Życzę tym nauczycielom, którzy wiele lat przepracowali w tej szkole i dzisiaj są na zasłużonej emeryturze, aby mieli satysfakcję z tego, że uczyli właśnie w Szkole Podstawowej nr 8. Życzę doskonałej atmosfery w pracy, dobrych wyników i dużo cierpliwości w codziennej pracy – dodała przewodnicząca Bożena Jawor, a na koniec wręczyła dyrektor szkoły Beacie Kozieł pamiątkowy grawerton od Rady Miasta Nowego Sącza.

W imieniu władz Województwa Małopolskiego życzenia przekazał obecny podczas uroczystości członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda i wręczył dyrekcji szkoły Medal Województwa Małopolskiego POLONIA MINOR.

W wydarzeniu wziął również udział dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza Józef Klimek, a także dyrektorzy sądeckich szkół, nauczyciele i rodzice uczniów „Ósemki” oraz przyjaciele i sympatycy placówki.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama