Strona główna Wiadomości

15 dni do wyborów. Co robią i mówią kandydaci?

Portal Samorządowy zapytał kandydatów na prezydenta Nowego Sącza o ocenę ostatnich 4 lat w mieście. Wszystkie wypowiedzi dostępne w materiale zamieszczonym poniżej (kliknij w obrazek).

Ludomir Handzel (KWW Koalicja Nowosądecka) o miejskim stadionie: „Ja ten stadion w tej kadencji na pewno wybuduję”. 

Ludomir Handzel wystosował list otwarty do pracowników miejskich instytucji w którym m.in. zapewnia, że nie grożą im masowe zwolnienia po jego ewentualnym zwycięstwie w wyborach. Przyznaje jednocześnie, że „część kadry zarządzającej (dyrektorzy, prezesi) musi zostać wymieniona”.

Krzysztof Głuc KWW Wybieram Nowy Sącz zapowiada, że po wygranej w wyborach sprawna komunikacja miejska będzie priorytetem. Obiecuje wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci oraz młodzieży uczącej się oraz seniorów powyżej 65 roku życia oraz wprowadzenie 50 % zniżki na bilety okresowe komunikacji miejskiej dla wszystkich pozostałych mieszkańców.

Iwona Mularczyk, kandydatka na prezydenta Nowego Sącza z komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że rządowy program „Czyste powietrze” pozwoli na znaczne oszczędności w wydatkach związanych z ogrzewaniem domu. Dlatego zachęca do skorzystania z bezpłatnych usług doradcy, który będzie w najbliższych tygodniach dyżurował w sądeckim biurze parlamentarnym PiS.

Jerzy Gwiżdż (KWW Samorządny Nowy Sącz) wydał książeczkę z rymowankami i rysunkami poświęconymi wszystkim kandydatom. „Niech to będzie mój skromny wkład w kampanię wyborczą każdego z kandydatów, z zastrzeżeniem: nie głosujcie, Drodzy Wyborcy, na moich konkurentów, bo nawet jeśli – jak mam nadzieję – tę publikację przyjmą z radością, to Państwu radości nie zapewnią” – napisał we wstępie Gwiżdż.

Jerzy Gwiżdż zaapelował również do pozostałych kandydatów na prezydenta miasta o ujawnienie oświadczeń majątkowych. „Spośród siedmiu kandydatów na prezydenta Nowego Sącza tylko ja i p. Zegzda jesteśmy wobec Państwa Wyborców transparentni, ponieważ tylko my wypełniamy ogólnie dostępne oświadczenia majątkowe. Pozostała piątka kandydatów znana jest tylko z bilbordów, banerów i plakatów, internetu, osobistej płatnej reklamy w mediach i na ulotkach. Ale Wyborcy powinni wiedzieć o nich samych coś więcej i ważniejszego przed podjęciem decyzji na kogo głosować” – napisał na swoim fanpage Jerzy Gwiżdż.

Leszek Zegzda (KKW Koalicja Obywatelska) jeździ co jakiś czas po Nowym Sączu rowerem i pokazuje (w transmisjach na żywo) ciekawe miejsca. W sobotę pojechał do Parku Strzeleckiego.


Reklama