Strona główna Twoje miasto

15 marca możesz oddać krew w akcji „spoKREWnieni służbą”

15 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja oddawania krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Zbiórkę objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak.

Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Pobrana krew trafi do chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu.

Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu 15 marca, w godz. 8.30 – 13.00. Do udziału zapraszamy zarówno funkcjonariuszy jak i osoby cywilne.

W ramach akcji „spoKREWnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego do końca marca zostanie przeprowadzonych jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi.

Akcja związana jest z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

tekst nadesłany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

spokrewnieni służbą Nowy Sącz

Reklama