Strona główna Wiadomości

16 DNI DO WYBORÓW: Co robią i mówią kandydaci?

Reklama
Platforma Obywatelska prezentacja kandydatów Nowy Sącz
Kandydaci do parlamentu z listy Platformy Obywatelskiej prezentację urządzili w hotelu Beskid. Na zakończenie pozowali do zdjęć przed busem, którym podróżują. Fot. JO / Twój Sącz

Platforma Obywatelska zaprezentowała w środę swoich niektórych kandydatów do parlamentu. Dziennikarzom pokazało się pięcioro startujących do Sejmu i jeden do Senatu.

– Jestem kandydatem niezależnym i tutaj chcę gorąco podziękować kolegom z Platformy Obywatelskiej którzy zaprosili mnie na swoją listę. Postanowiłem, będąc w zupełnie innym środowisku, pokazać, że środowisko gorlicko-sądeckie może być połączone, że możemy razem otworzyć nowy rozdział pracy senatora Rzeczypospolitej – mówił Tadeusz Nowak, kandydat na senatora, do niedawna działacz i pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka oraz niedoszły kandydat do Sejmu z listy PiS.

Marcin Poręba, politolog, 20., ostatni na liście kandydatów PO do Sejmu w okręgu nr 14 podkreślał swoją bezpartyjność. – Zmieńmy to, co teraz nie podoba się Polakom: jałowe spory, bezsensowne spory. Gwarantem zmian są osoby nowe, młode, energiczne – mówił Poręba, prezentując hasło wyborcze “bezpieczeństwo – wiedza – przyszłość”. Politolog proponuje ograniczenie do dwóch kadencji wszystkich pochodzących z wyboru funkcji publicznych. – Takie rozwiązanie pomoże uzdrowić polską scenę polityczną, wniesie nową energię i nowe twarze – przekonywał Marcin Poręba.

– Sprawy młodych ludzi są dla mnie sprawami priorytetowymi – deklarowała 25-letnia Grażyna Sukiennik (pozycja nr 3 na liście PO). – Ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej jest głównym kluczem do tego, aby młodzi ludzie znaleźli pracę w naszym pięknym regionie. Moim zadaniem będzie przyciągnięcie jak największej grupy inwestorów do naszego regionu i ułatwić im pracę i umożliwić kreowanie stanowisk pracy dla młodych ludzi takich jak ja, fachowców – mówiła kandydatka, absolwentka AGH.

Z dwudziestoosobowej listy kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu na prezentacji pojawili się jeszcze Zofia Jeż (pozycja 8., emerytka z Piekiełka), Halina Wąsowska-Schrimer z Moszczenicy koło Gorlic (pozycja 13.) oraz Michał Diduch 32-letni radny z Gorlic (6. na liście).

“Swój chłop w Sejmie” – reklamuje się Stanisław Pasoń, drugi na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu nr 14. Wypuścił klip wyborczy, w którym do głosowania na niego namawia prezes PSL, wicepremier i minister gospodarki w jednym, Janusz Piechociński. – Człowiek, który potrafi reprezentować normalnych ludzi – twierdzi Piechociński.

– Te wszystkie procedury, które trwają rok czasu, czasem dwa lata, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, to jest dręczenie ludzi – mówi w klipie Stanisław Pasoń, nie precyzując, czy także do wicepremiera. Spot Pasonia w całości:

Klip wyborczy pokazał także Wojciech Cieślak (pozycja 16. na liście Prawa i Sprawiedliwości. – Nie kandyduję do Sejmu dla pieniędzy. Pracując jako przedsiębiorca budowlany zarobiłem na życie swoje i swoich bliskich. Właśnie dlatego, jeśli oddasz na mnie głos deklaruję, że nie będę pobierał pensji poselskiej – obiecuje przedstawiciel Polski Razem Jarosława Gowina na liście PiS, obiecując w razie wyboru przekazanie diety na “rozwój sportu młodzieżowego w naszym okręgu”. Cały klip Cieślaka:

Kazimierz Fałowski (“jedynka” na liście KW KORWiN) rozpowszechnia “dekalog kandydata na posła” ugrupowania, z którego list startuje.

korwin_deklaracjaW tym tygodniu uruchomiono stronę internetową wszystkich kandydatów do Sejmu Ruchu Kukiz`15 z Okręgu nr 14. Można ją znaleźć tutaj.

– Oddaję Państwu do rąk krótkie sprawozdanie z moich działań w czasie minionej kadencji. Byłem dumny mogąc przez te ostatnie cztery lata mówić, że jestem posłem z Sądecczyzny, ziemi gorlickiej, limanowskiej i Podhala, gdzie mieszkają dobrzy Polacy, obywatele wierzący w Boga i ceniący Rodzinę i Ojczyznę – napisał poseł Piotr Naimski (numer 1. na liście kandydatów do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości) publikując sprawozdanie z ostatnich czterech lat działalności (do przeczytania tutaj).

I jeszcze mały wycinek aktywności kandydatów na Twitterze. Małgorzacie Belskiej (pozycja 20. na liście PiS) “brakuje słów” aby opisać zerwane banery ze swoją podobizną (plakaty i transparenty zrywane są praktycznie wszystkim ugrupowaniom i kandydatom).

twit07aNatomiast Ewa Filipiak (pozycja 12., lista KW Prawo i Sprawiedliwość) w środę zamieściła następującego tweeta:

twit07

Zważywszy na hasztag #wybory ma to coś z nimi wspólnego, ale później już nie wyjaśniła, kogo (lub co) zauważyła w swojej lodówce… Followersi mają zapewne pobudzoną wyobraźnię aż do teraz.

(JO)

Reklama