Strona główna Wiadomości

1600 nowych studentów rozpoczęło naukę w Nowym Sączu

Reklama
rekrutacja sudentów PWSZ Nowy Sącz
Instytut Kultury Fizycznej nowosądeckiej PWSZ przy ul. Kościuszki. Fot. JM / Twój Sącz

Około 1600 studentów rozpoczęło w czwartek naukę w dwóch nowosądeckich uczelniach – Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz Wyższej Szkole Biznesu – NLU. W mieście studiuje obecnie – w systemie stacjonarnym oraz zaocznym – prawie 6 tysięcy osób.

O kilkadziesiąt osób więcej niż w ubiegłym roku akademickim rozpoczęło naukę w PWSZ w Nowym Sączu – na pierwszy rok studiów przyjęto 1270 osób. Największym zainteresowaniem młodych ludzi od kilku już lat cieszy się Instytut Techniczny, gdzie można uczyć się na kierunkach Zarządzanie i inżynieria produkcji, Informatyka oraz Mechatronika. Drugi pod względem ilości przyjętych był w tym roku Instytut Ekonomiczny.

Najczęściej wybieranymi kierunkami studiów w tym roku były: Ekonomia, Pedagogika, Filologia, szczególnie specjalność: język angielski – translatoryka. Spore zainteresowanie wśród kandydatów na studia miał również kierunek Pielęgniarstwo.

– Nowością tegorocznej rekrutacji jest możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia na dwóch kierunkach Pedagogika i Pielęgniarstwo. Warto dodać, że od 4 lat studia magisterskie funkcjonują też w Instytucie Technicznym na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji – mówi Tomasz Zacłona, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

311 nowych studentów ma sądecka Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University. Łącznie, głownie w systemie niestacjonarnym, w roku akademickim 2015/2016 studiować tu będzie 1900 osób.

rekrutacja studentów WSB Nowy Sącz
Siedziba WSB-NLU przy ul. Zielonej. Fot. JM / Twój Sącz

Szkoła otworzyła studia licencjackie: Zarządzanie, Management, inżynierskie: Informatyka, jednolite magisterskie: Psychologia oraz uzupełniające magisterskie: Zarządzanie, Management i Politologia.

– Co ciekawe, dwie grupy studentów rozpoczną naukę na studiach dziennych w języku polskim na kierunkach Informatyka i Zarządzanie – wznawiamy regularne studia dzienne w języku polskim po trzyletniej przerwie – podkreśla Łukasz Wideł z Biura Rekrutacji WSB-NLU.

Uczelnia w tym roku ma sporo studentów zagranicznych. –  Naukę rozpoczyna 75 osób z Ukrainy, Grecji, Maroka, Nigerii, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych, przyjeżdża także 24-osobowa grupa studentów z różnych krajów Europy w ramach programu Erasmus+ – dodaje Łukasz Wideł.

(JO)