Strona główna Wiadomości

2 DNI DO WYBORÓW: Koniec kampanii wyborczej

Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej. Od północy obowiązuje cisza wyborcza. W niedzielę 16 listopada lokale wyborcze czynne są od godziny 7 do 21. O fotel prezydenta miasta ubiega się 5 kandydatów. O 23 miejsca w Radzie Miasta walczą 323 osoby z 8 komitetów wyborczych. Co w ostatnim dniu walki o głosy kandydaci i ich komitety wyborcze przekazali wyborcom?

Artur-Czernecki-bilbordArtur Czernecki (KWW Artura Czerneckiego Solidarni Sądeczanie) na koniec kampanii opublikował „sprawozdanie z działalności radnego”. Wymienia dziesięć stowarzyszeń, które miały go popierać w ostatnich latach i dziewięć medali, tytułów i odznaczeń, którymi został wyróżniony.

„W ostatniej kadencji, jako radny, składał wiele zapytań i interpelacji, dotyczących m.in.: rozlicznych inwestycji, m.in. wodno-kanalizacyjnych, regulacji potoku Łubinka, parkingu przy szpitalu, przyznawania nagród wyróżniającym się uczniom bądź sportowcom oraz wypłaty stypendiów, wykorzystania obiektów sportowych w czasie wakacji, by mogły z nich korzystać dzieci i młodzież. Wspierał projekt „Radosna Szkoła”, remonty ul. Jagiellońskiej i Rynku, utrzymanie lądowiska sanitarnego przy sądeckim szpitalu, budowę Instytutu Wychowania Fizycznego przy PWSZ. Zrealizował na prośbę sądeckiej młodzieży wykonania skateparku na Miasteczku Rowerowym. Wspierał inwestycję pn. „Miasteczko Multimedialne”. W ostatnim czasie czynnie angażował się sprawę budowy ekranów dźwiękoszczelnych przy ul. Warzywnej, gdzie budowana jest obwodnica zachodnia, występował przeciwko lekceważeniu władz miasta starszych mieszkańców osiedla Falkowa, którzy chcieli uzyskać informację na temat programu „KAWKA” – czytamy m.in. w sprawozdaniu Czerneckiego.

kazimierzfalowskiKazimierz Fałowski (KW Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke) kampanię prowadził z hasłem „Nowa Prawica nowa jakość w Nowym Sączu”.

Proszę wszystkich o pełną mobilizację – to Wasze głosy mogą zdecydować o wyniku tych wyborów. Nie dajcie się zwieść obietnicom, które są może i piękne ale nierealne. Nowy Sącz potrzebuje gospodarza patrzącego na otaczający nas świat rozsądnie. Pokażmy wszystkim, że może być inaczej.

Apeluję szczególnie do ludzi młodych, pełnych zapału i chęci do życia – pamiętajcie, że tylko Nowa Prawica chce wam stworzyć warunki godnego życia. Inni od wielu lat ciągle obiecują i na tych obietnicach kończą – zaapelował Fałowski.

grzegorzfecko1Grzegorz Fecko (KW Platforma Obywatelska RP) napisał na swojej stronie internetowej:

Dzisiaj (piątek 14 XI 2014) w sądeckim Sokole na zakończeniu regionalnej kampanii wyborczej PO z udziałem komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej otrzymałem od liderów PO ulotkę z poparciem mojej kandydatury na Prezydenta Miasta Nowego Sącza :) Serdecznie dziękuję Pani komisarz Elżbiecie Bieńkowskiej, Posłom na Sejm RP Marianowi Cyconiowi i Andrzejowi Czerwińskiemu, Marszałkowi Markowi Sowie oraz Radnemu Sejmiku Małopolskiego Leszkowi Zegzda. Myślę, że owa ulotka po 16 XI nabierze szczególnej wartości :)

Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim naszym działaczom i sympatykom PO w Nowym Sączu za wytężoną pracę w pierwszym etapie obecnej kampanii!

ludomirhandzelLudomir Handzel (KWW Koalicja Nowosądecka) w ogłoszeniach zwrócił się do mieszkańców miasta:

Szanowni Sądeczanie! Zwracam się do Państwa z prośbą o poparcie mojej kandydatury na urząd prezydenta Nowego Sącza. Wiem, że nasz program dla miasta, poparty wieloletnim doświadczeniem, znacząco podniesie jakość życia w mieście i pozwoli mu wrócić na tory szybkiego rozwoju. Jestem pewny, że wspólnie dokonamy wielu pozytywnych zmian. Działając razem, stwórzmy nowy, lepszy Nowy Sącz.

ryszardnowak1Ryszard Nowak (KW Prawo i Sprawiedliwość):

Szanowni Wyborcy, Drodzy Sądeczanie. Rozliczając 8 lat swojej prezydentury podsumowuję ją zestawem zadań i projektów, awizowanych w poprzednich kampaniach, przy których w zdecydowanej większości wpisuję: ZROBIONE lub W TRAKCIE REALIZACJI.

Mam nadzieję, że i po drugiej kadencji kojarzę się Państwu z pozytywnymi zmianami, jakie zachodzą w naszym, w moim mieście: z odnowioną infrastrukturą drogową i szkolną, nowymi inwestycjami i zmieniającym się wizerunkiem miasta.

To przywilej i satysfakcja być prezydentem grodu mającego tak przedsiębiorczych mieszkańców. Także i w mijającej kadencji miasto uhonorowane zostało wieloma wyróżnieniami w liczących się rankingach regionalnych i ogólnopolskich. Na te wysokie oceny i dobre opinie pracujecie również Wy, Drodzy Sądeczanie.

Jestem pewien, że po kolejnych czterech latach, jeśli zdobędę Państwa zaufanie i uzyskam mandat w najbliższej elekcji, będę mógł powiedzieć to samo.

(JO), źródło: materiały wyborcze kandydatów i komitetów, strony www, publiczne wypowiedzi