Strona główna Twoje miasto

20-lecie miejskiej spółki NOVA

Reklama

20-lecie Nova

7200 dni wspólnej pracy – w takiej symbolicznej liczbie można zawrzeć dzisiejszy (27 września) jubileusz spółki miejskiej NOVA. W uroczystości w sądeckim ratuszu uczestniczył prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak wraz z zastępcą Wojciechem Piechem, prezesami spółek miejskich i innymi zaproszonymi gośćmi.

Zebranych w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza gości przywitała kierownik Kancelarii Małgorzata Grybel. Na jubileuszu zgromadzili się pracownicy spółki, na czele z Prezesem Zarządu Piotrem Leszkiem Piotrowskim oraz Zastępcą Prezesa Ewą Pancerz, sekretarz miasta Edyta Brongiel, skarbnik Jadwiga Kusiak, delegacja Rady Miasta – Wiceprzewodniczący Tomasz Cisoń oraz radna Elżbieta Chowaniec, prezesi spółek miejskich przewodniczący Rady Nadzorczej spółki NOVA mec. Andrzej Krzyk, wójt gminy Podegrodzie Małgorzata Gromala, wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron, prezes Zarządu Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miasta Wojciech Janka, Waldemar Wojciechowski z firmy Eco-Cel, przewodniczący zarządów nowosądeckich osiedli.

Prezydent Ryszard Nowak pogratulował zarządowi spółki – Prezesowi Piotrowi Leszkowi Piotrowskiemu oraz Wiceprezes Ewie Pancerz lat ich pracy na rzecz miasta oraz udanego wprowadzenia innowacyjnych technologii w gospodarowaniu odpadami.

Kończymy dziś obchody jubileuszu 20-lecia spółki NOVA. Jako prezes zarządu jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy przez 20 lat. Rozwój spółki, szczególnie w ostatnich latach, spowodował jej rozpoznawalność w mieście. Wcześniej spółka NOVA była rozpoznawana jako składowisko. Potem, po zmianie nazwy, przeszliśmy ze składowiska na spółkę, kompleksowo zajmującą się gospodarowaniem odpadami – powiedział prezes Zarządu Spółki NOVA Piotr Leszek Piotrowski a następnie na ręce Prezydenta Ryszarda Nowaka złożył podziękowanie za wzorcową współpracę.

Cieszę się, że obchodzicie Państwo jubileusz 20 lat, a ze mną 12. To również niemało. Wiem, że przez ten czas dokonało się wiele zmian, nie tylko wizerunkowych, ale i gospodarczych, takich, które stawiają spółkę na wysokiej pozycji zarówno w Małopolsce, jak i w Polsce. Jest to dostrzegane. Nie ukrywam, że jestem zadowolony z funkcjonowania spółki. Słyszę również głosy zwykłych sądeczan, które jednoznacznie wskazują na to, że mieszkańcy są zadowoleni z tego, co wykonujecie w stosunku do ich gospodarstw – mówił prezydent.

Ryszard Nowak podkreślił również wkład spółki NOVA w zmienianie świadomości ekologicznej sądeczan, zarówno tych młodszych, jak i starszych. – Zajmujecie się Państwo nie tyko codziennymi obowiązkami wynikającymi z charakteru usługi, ale jesteście inicjatorami akcji i konkursów, zmieniających świadomość nie tylko dzieci i młodzieży, ale również starszych. Akcja zbierania baterii przerosła moją wyobraźnię, bo trudno jest mi wyobrazić sobie tyle ton baterii, które można było w Nowym Sączu zebrać. Ekologiczna świadomość sądeczan zmienia się zatem na lepsze – podkreślił prezydent miasta Ryszard Nowak i życzył kolejnych lat rozwoju firmy.

Jubileusz spółki był również okazją do wręczenia odznaczeń pracownikom z najdłuższych stażem, także tym 20-letnim oraz złożenia licznych gratulacji.

W imieniu prezesów spółek miejskich gratulacje złożył prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Piotr Polek a w imieniu Rady Miasta – wiceprzewodniczący Tomasz Cisoń oraz radna Elżbieta Chowaniec.

Andrzej Krzyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej podziękował prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za bardzo dobrą współpracę.

tekst i zdjęcie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama