Strona główna Wiadomości

22 dni do wyborów. Co robią i mówią kandydaci?

Reklama

W piątek Miejska Komisja Wyborcza rozlosowała numery list sądeckich komitetów wyborczych, decydujące o kolejności na karcie do głosowania w wyborach samorządowych 21 października. Numer 15 otrzymał KWW Małgorzata Belska, Lucjan Stępień Nowy Sącz na nowo. Nr 16: KWW Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla; Nr 17 to KWW Krzysztofa Głuca “Wybieram Nowy Sącz” natomiast Nr 18 otrzymał KWW Jerzego Gwiżdża Samorządny Nowy Sącz. Wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza losowała numery list ogólnopolskich. W Nowym Sączu dotyczy to list do Rady Miasta Koalicji Obywatelskiej (na karcie wyborczej będzie oznaczona Nr 4), SLD Lewica razem (Nr 5) oraz listy Prawa i Sprawiedliwości (Nr 10).

“Miasto współzarządzane” to jedno z haseł Krzysztofa Głuca, kandydata na prezydenta komitetu “Wybieram Nowy Sącz”. Po wygranej w wyborach obiecuje konsultacje z mieszkańcami przy najważniejszych decyzjach.

“Sądeczanie o Głucu” to najnowsza ulotka KWW “Wybieram Nowy Sącz”. Znani mieszkańcy miasta wyrażają w niej poparcie dla kandydata na prezydenta.

Lokalne struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej rozpoczęły starania o usunięcie z szeregów partii Kazimierza Sasa, czterokrotnego radnego z ramienia SLD i trzykrotnego posła na Sejm RP z tej formacji. Powodem jest start Sasa z listy KWW Krzysztofa Głuca “Wybieram Nowy Sącz”. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił również Rafał Skąpski, kandydat na prezydenta Nowego Sącza z KKW SLD Lewica Razem. Napisał, że “ze zdumieniem” przyjął tę decyzję, a fakt, że niemal do ostatniego momentu Sas współuczestniczył w pracach sztabu wyborczego lokalnego SLD ma świadczyć o tym, że Kazimierz Sas “prowadził podwójną grę, zdobywając wiedzę o naszej taktyce, zamierzeniach i o założeniach kampanii”. – Oficjalne związanie się p. K. Sasa z KKW K. Głuca zmusza mnie do wycofania zaproszenia jakie złożyłem panu Kazimierzowi Sasowi, by był członkiem mego honorowego Komitetu Wsparcia – napisał w oświadczeniu Rafał Skąpski.

Skąpski pochwalił się również spotkaniem z byłym prezydentem Nowego Sącza Józefem Wiktorem.

W nowym klipie wyborczym Ludomira Handzla (kandydata na prezydenta KWW Koalicja Nowosądecka) widzimy go razem z rodziną, przed szkołami do których chodził oraz w starej “Skodzie” kupionej jeszcze przez ojca.

W innej reklamówce Handzel przekonuje, że pod dojściu Koalicji Nowosądeckiej do władzy “mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli zapomnieć o biletach [komunikacji miejskiej – red] oraz kosztach z tym związanych”.

Leszek Zegzda zaprasza “wszystkich, dla których ważny jest #nowyNowySącz” na konwencję Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna. Odbędzie się w niedzielę 30 września w MCK “Sokół” (o godz. 15:00).

Iwona Mularczyk (kandydatka na prezydenta Nowego Sącza z KW Prawo i Sprawiedliwość) poinformowała, że wystąpiła do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej “o wsparcie finansowe w regulacji i rewitalizacji rzeki Kamienica wraz z przestrzenią nadrzeczną”.

Jerzy Gwiżdż (KWW Samorządny Nowy Sącz) zaapelował do swoich zwolenników “o nie uczestniczenie w szopkach albo zabawach sondażowych, płatnych i bezpłatnych, rozpisywanych przez niektóre sądeckie portale internetowe albo WSB czy inne podmioty nie zajmujące się profesjonalnie badaniem preferencji wyborczych”.

Gwiżdż ponadto napisał do Ministra Zdrowia “o umożliwienie utworzenia w upadłym Miasteczku Multimedialnym w Nowym Sączu Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego”. – Uważam, że szybko trzeba przeciwdziałać zmarnowaniu pieniędzy publicznych, a nikt do tej pory nie przedstawił lepszego pomysłu na wykorzystanie tego obiektu – pisze do ministra zastępca prezydenta Nowego Sącza i jednocześnie kandydat na prezydenta.

Wybory samorządowe w Nowym Sączu – newsy, relacje, wypowiedzi kandydatów i polemiki, retweet`y – na bieżąco na naszym profilu na Twitterze #wyboryNS