Strona główna Twoje miasto

25-lecie sądeckiego oddziału Beskid Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

ptt beskid Zaremba Zegzda
Pierwszy prezes reaktywowanego PTT i autor monografii Maciej Zaremba (po lewej) oraz członek zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda. Fot. UMWM

W Feleczynie świętowano 25-lecie reaktywowania Oddziału „Beskid” Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu. Najlepsze życzenia oraz dyplomy od Marszałka Województwa Małopolskiego przewodnikom przekazał członek zarządu Leszek Zegzda.

Współtworzący oddział „Beskid” oraz sympatycy PTT spotkali się podczas pikniku podczas którego nie zabrakło okolicznościowych przemówień, prezentacji opowiadających o działalności oddziału oraz okazji do rozmów. Z okazji jubileuszu rozdawano również monografię oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu 1990-2015 oraz wręczono przewodnikom odznaczenia i dyplomy.

Oddział „Beskid” powstał w 1906 roku. W 1950 roku, na polecenie komunistycznych władz, został jednak rozwiązany. Towarzystwo zostało reaktywowano w 1981 roku, na fali solidarnościowych przemian. Wprowadzenie stanu wojennego spowodowało jednak, że jego sądowa rejestracja nastąpiła dopiero 9 grudnia 1988 roku. Pierwszym prezesem został Maciej Zaremba, który doprowadził do reaktywowania oddziału nowosądeckiego w 1990 roku. Obecnym prezesem jest Wojciech Szarota. Sądeckie PTT m.in. współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, przy oddziale działają również liczne sekcje : narciarska, wysokogórska, rowerowa i biegowa. Oddział posiada też własną bibliotekę górską.

tekst przygotowany przez Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
0411_monografia PTT Beskid
Monografię oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu za lata 1990 – 2015 można już kupić w biurze „Wakacyjny Raj” przy ul. Wałowej w Nowym Sączu.
Reklama