Strona główna Twoje miasto

25-lecie Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej

Sądecka Orkiestra Symfoniczna

Gratulacje i wyróżnienia przekazał Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak dla Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej, jej dyrygenta Leszka Mieczkowskiego oraz muzyków grających w orkiestrze, która świętuje jubileusz 25-lecia.

Dziękuję za wasz wkład w naszą kulturę, rozwój Nowego Sącza. Jesteście wizytówką miasta, jesteście naszą chlubą – mówił do muzyków Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Noworoczny koncert jubileuszowy Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego, odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury 4 stycznia 2018 roku. W tym ważnym dla muzyków święcie uczestniczył Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ryszard Nowak oraz jego zastępcy: Jerzy Gwiżdż i Wojciech Piech, a także Józef Kantor – dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Sądecka Orkiestra Symfoniczna 25 lat

Sądecka Orkiestra Symfoniczna w swoich programach prezentuje różnorodne gatunki i rodzaje muzyczne: klasykę, operetkę, rozrywkę, musical, muzykę ludową, a także współczesną. Przez 25 lat istnienia zespół wykonał ponad 200 koncertów dla mieszkańców Nowego Sącza oraz innych miasta w kraju i za granicą. Osoby grające w orkiestrze to nauczyciele, absolwenci i uczniowie nowosądeckiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Wykonując na co dzień inne, nie związane z muzyką zawody, poświęcają swój wolny czas na próby i koncerty, nie czerpiąc z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

Pierwszym dyrektorem orkiestry i jej założycielem był Jan Zygmunt. Obecnie prowadzona jest przez Leszka Mieczkowskiego – absolwenta wydziału dyrygentury Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Instrumentalista, aranżer, równocześnie dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie i Sądeckiej Orkiestry Kameralnej.

Nagrody i statuetki jubileuszowe z rąk Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka otrzymali: Marta Bolanowska-Rajca, Alicja Janków, Marta Mikulska-Jurczak, Tadeusz Hutek, Natalia Zabrzeska, Wacław Wacławiak, Jan Hutek, Lilianna Bobakowska. Okolicznościowe dyplomy odebrały: Urszula Prowadzisz, Lucyna Bugajska, Agata Pańszczyk i Ewa Leśniak.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama