Strona główna Twoje miasto

3 listopada główne obchody Jubileuszu 200-lecia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza

jubileusz I LO w Nowym Sączu 200 lat

Już za kilka tygodni minie dokładnie 200 lat od utworzenia w Nowym Sączu sześcioklasowego Cesarsko-Królewskiego Gimnazjum, najstarszej szkoły średniej w regionie.

Z tej okazji społeczność nowosądeckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza serdecznie zaprasza absolwentów na główne obchody Jubileuszu 200-lecia szkoły, jakie odbędą się w sobotę 3 listopada 2018 r.

Plan obchodów:

10:00   Msza św. – kościół p.w. św. Kazimierza
11:30   Uroczysta akademia – MCK „Sokół”, sala im. Lucjana Lipińskiego
13:30   Otwarcie wystawy – MCK „Sokół”, Galeria
14:00   Bankiet jubileuszowy – MCK „Sokół”, sala im. Romana Sichrawy
15:00   Odsłonięcie tablic memoratywnych – budynek I LO
15:30   Spotkania absolwentów – sale w budynku I LO

Udział w uroczystej akademii w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK „Sokół” na podstawie bezpłatnych wejściówek – do obioru w bibliotece szkolnej I LO do dnia 11 października br. (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00, tel. 18 448 40 36). Ilość miejsc ograniczona.

Istnieje możliwość nabycia Cegiełki Jubileuszowej w kwocie 100 zł, której posiadacze otrzymają zestaw pamiątek jubileuszowych: publikację „W mieście Nowym Sączu, na Długosza, przy Plantach…”, pod redakcją Jakuba Bulzaka oraz tarczę szkolną i filiżankę.

Wpłat można dokonywać również w bibliotece szkolnej.

Honorowy Patronat nad obchodami Jubileuszu 200-lecia I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Mecenat nad obchodami Jubileuszu sprawuje Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. Partnerami obchodów jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Fundacja Sądecka.

tekst nadesłany przez Komitet Organizacyjny Jubileuszu

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama