Strona główna Twoje miasto

35 tysięcy złotych zebrane na pomoc dla Bartka

Wolontariuszki. Fot. facebook.com/beata.koral

Podczas zbiórki prowadzonej za zgodą Księdza Biskupa Andrzeja Jeża oraz Księży Proboszczów w dniu 18 grudnia 2016 roku na dofinansowanie operacji serca dla Bartka Świderskiego uzyskaliśmy kwotę 35 253,53 złotych !!!!

Kwota ta zawiera również równowartość płaconych do puszek walut obcych w wysokości 18,65 Euro.

Prowadzaliśmy kwestę na placach kościelnych następujących Kościołów: Kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Przysietnicy, Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Gaboniu, Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach, Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu, Kościoła pw. Św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu, Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łomnicy, Kościoła pw. Św. Wawrzyńca Męczennika w Nowy Sączu, Kościoła pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu, Kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu, Kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, Kościoła pw. Świętego Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, Kościoła pw. Św. Kazimierza w Nowym Sączu, Kościoła pw. Św. Rocha w Nowym Sączu oraz przy Kaplicy w Popowicach.

pomoc dla Bartka Świderskiego kwesta OSP Biegonice
Zbiórka pod kościołem p.w. św. Wawrzyńca w Biegonicach. Fot. facebook.com/BiegoniceOSP

Tak dobry wynik zbiórki nie byłby możliwy bez zaangażowania licznych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy: członkom Związku Strzeleckiego Strzelec, uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, członkom Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego PTTK Góry na Kółkach, działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Nowym Sączu, harcerzom ze Starego Sącza i Łomnicy, Motomikołajom, wolontariuszom Stowarzyszenia Sursum Corda, wolontariuszom Fundacji Będzie Dobrze oraz wszystkim wolontariuszom indywidualnym. W tym miejscu chcemy jeszcze raz serdecznie podziękować Księdzu Biskupowi oraz wszystkim proboszczom, którzy wyrazili zgodę na organizację zbiórki.

pomoc dla Bartka Świderskiego kwesta Nowy Sącz
Zbiórka pod kościołem MBN na Millenium. Fot. facebook.com/beata.koral

To nie koniec naszych działań zbiórkowych na rzecz Bartka Świderskiego. Podejmujemy działania, aby zorganizować jeszcze jedną zbiórkę w styczniu 2017 roku, która odbyłaby się na placu kościelnym przy Kościele w Moszczenicy.

komunikat nadesłany przez organizatorów zbiórki – Stowarzyszenie Orion

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.