Strona główna Wiadomości

4 DNI DO WYBORÓW: Co mówią kandydaci?

W Nowym Sączu w wyborach samorządowych 16 listopada o fotel prezydenta miasta ubiega się 5 kandydatów. O 23 miejsca w Radzie Miasta walczą 323 osoby z 8 komitetów wyborczych. 66 771 osób jest uprawnionych do głosowania. Co robią, mówią i obiecują kandydaci na 3 dni przed wyborami?

Kandydaci pozywają, żądają, tracą lub zyskują poparcie… Artur Czernecki (KWW Artura Czerneckiego Solidarni Sądeczanie) w trybie wyborczym pozwał bezpłatny tygodnik Miasto NS, który opublikował mało mu przychylny artykuł. Kandydat chciał sprostowania i 100 tysięcy złotych na rzecz organizacji pożytku publicznego, ale sąd pozew oddalił uznając, że publikacja nie była „agitacją wyborczą„. Redakcja, której redaktor naczelny gazety jest także kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na radnego w sąsiedniej gminie Chełmiec już po wyroku sprostowała „dobrowolnie” dwie nieścisłe informacje, a Czernecki zapowiada pozew cywilny.

Do sądu w trybie przyspieszonym nie zamierza iść KWW Wspierających Ryszarda Nowaka, bo jak czytamy w oświadczeniu z 12 listopada „z zasady nie angażujemy wymiaru sprawiedliwości w rozpatrywanie spraw w trybie wyborczym„. Rzecz dotyczy „paszkwilu pod adresem Jerzego Gwiżdża” (wiceprezydenta miasta i kandydata do Rady Miasta z ramienia KWWW Ryszarda Nowaka) jak określił komitet wyborczy wywiad zamieszczony w serwisie Sądeczanin.info z Ryszardem Wasilukiem, byłym komendantem Straży Miejskiej i obecnym kandydatem na radnego (SLD Lewica Razem). „To najgorszy przełożony, jakiego miałem w swojej trzydziestoletniej karierze zawodowej. Oficerowie polityczni z czasów mojej służby wojskowej wykazywali więcej empatii i człowieczeństwa niż ten pan. Dał mi się poznać jako małostkowy, pamiętliwy intrygant, oczekujący ślepego posłuszeństwa, bez względu na okoliczności czy ramy prawne. Nie tolerował sugestii rozwiązań innych niż przez niego założonych. Uważam go za wybitnego egoistę z narcystyczną osobowością” – tak o Gwiżdżu mówi m.in. w wywiadzie Wasiluk. KWWW Ryszarda Nowaka domaga się od portalu zamieszczenia swojej odpowiedzi zarzucając jednocześnie, że Sadeczanin.info „dyskredytuje i poniża obecne władze samorządowe„. Urażeni samorządowcy zamierzają odwiedzić salę sądową, ale po wyborach. „Oświadczamy, że w związku z zawartymi w „wywiadzie” pomówieniami i zniesławieniami po wyborach samorządowych zostaną podjęte stosowne kroki prawne wobec tych, którzy dopuścili się oszczerczych wypowiedzi i ich publikacji” – czytamy w piśmie rzecznika prasowego KWWW Ryszarda Nowaka.

Grzegorz Fecko (KW Platforma Obywatelska RP) od miesiąca chwali się na swojej stronie internetowej poparciem koegi partyjnego, radnego wojewódzkiego Zygmunta Berdychowskiego. Z satysfakcją informuję , że założyciel Fundacji Sądeckiej oraz twórca (między innymi ) Forum Ekonomicznego w Krynicy, znany Sądeczanin w Polsce i na świecie, Pan Zygmunt Berdychowski przystąpił do Honorowego Komitetu Popierającego Grzegorza Fecko w starcie w wyborach na Prezydenta Miasta Nowego Sącza! Nic dodać, nic ująć – pisze Fecko zamieszczając współne zdjęcie z Berdychowskim.

feckoberdychowski
Fot. zrzut strony internetowej Grzegorza Fecki

Tymczasem Berdychowski 11 listopada przekazał (poprzez należący do założonej przez niego fundacji portal Sadeczanin.info) inny komunikat.   „Po przestudiowaniu programów wyborczych pięciu kandydatów na prezydenta Nowego Sącza – stawia na Ludomira Handzla. Berdychowski uważa, że program Handzla jest najbardziej racjonalny i realny do osiągnięcia” – czytamy w tekście w którym polityk Platformy Obywatelskiej zachwala zalety Ludomira Handzla, kandydata na prezydenta miasta z ramienia KWW Koalicja Nowosądecka.

(JO), źródło: materiały wyborcze kandydatów i komitetów, strony www, publiczne wypowiedzi
Reklama