Strona główna Twoje miasto

48 263,18 zł trafiło do puszek Stowarzyszenia „Orion”

zbiórka Stowarzyszenia "Orion"
Liczenie pieniędzy. Fot. Michał Mółka / Stowarzyszenie „Orion”

Stowarzyszenie „ORION” dzięki zgodzie wyrażonej przez Jego Ekscelencję Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża przeprowadzało w dniach 28 maja i 4 czerwca 2017 zbiórkę, której celem było uzyskanie środków finansowych na operację i rehabilitację dla Wiktorii Budzyń oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek.

Wiktora Budzyń jest niepełna 3-letnim dzieckiem. W sierpniu 2015 roku zdiagnozowano u niej neuroblastomę III stopnia z wnikaniem do kanału kręgowego. Wiktoria miała wtedy 10 m-cy. W grudniu 2015 r. miała operację, ale niestety nie udało się wyciąć całego guza. Została masa resztkowa przy kręgosłupie i między kręgami – niestety w Polsce nieoperacyjna. Wikusia dostała jeszcze jeden cykl chemioterapii i leczenie zostało zakończone. Po badaniu kontrolnym we wrześniu 2016 okazało się, że guz w kanale kręgowym rośnie. W szpitalu powiedziano Rodzicom, że jest to wskazanie do dalszej obserwacji. Dla Rodziców było to za mało. Zaczęli szukać pomocy i konsultować wyniki w innych ośrodkach, a także za granicą.

W odpowiedzi ze szpitala z Niemiec, gdzie są gotowi wykonać operację, Rodzice usłyszeli jedno ważne zdanie: „Nie można czekać na uciśnięcie rdzenia – trzeba operować”. Uciśnięcie rdzenia powoduje niedowład nóg i boimy się, że Wikusia przestanie chodzić. Czasu jest bardzo mało, a operacja jest kosztowna – 30 180 euro.

W związku z faktem, że Rodziców Wiktorii nie stać na tak duży wydatek Stowarzyszenie „ORION” postanowiło przeznaczyć 70 % środków uzyskanych ze zbiórki na sfinansowanie operacji i rehabilitacji dla Wiktorii Budzyń.

Nowosądeckie Stowarzyszenie Amazonek podejmuje działania na rzecz zakupu nowego sprzętu medycznego do rehabilitacji. Sprzęt ten jest niezbędny dla podopiecznych stowarzyszenia. W związku z faktem, że stowarzyszenie nie posiada stosownych środków Stowarzyszenie „ORION” postanowiło przeznaczyć 30 % środków uzyskanych ze zbiórki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego
dla Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek.

Podczas zbiórki uzyskano kwotę 48 263,18 zł zawierającą równowartość wrzuconych do puszek walut obcych: 18 euro 54 eurocentów, 20 centymów, 1 dolara amerykańskiego i 30 dolarów nowozelandzkich.

komunikat nadesłany przez Stowarzyszenie „Orion”

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.