Strona główna Wiadomości

49 dni do wyborów. Co robią i mówią kandydaci?

– Mam ogromne pokłady energii, wiedzy i doświadczenia, które chciałabym przekazać miastu i mieszkańcom – powiedziała Małgorzata Belska, która ogłosiła (jako siódma w kolejności) chęć kandydowania na prezydenta Nowego Sącza. Założyła komitet wyborczy „Małgorzata Belska, Lucjan Stępień – Nowy Sącz na nowo”. Belska do momentu ogłoszenia decyzji o kandydowaniu była sekretarzem miejskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, ale decyzją samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego została natychmiast zawieszona w prawach członka PiS i wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie z partii usunięta.

W rozmowie z Gazetą Krakowską Małgorzata Belska mówi m.in. o sytuacji w lokalnym PiS:

Zarząd Miejski PiS w trakcie procedury wyłaniania kandydata na prezydenta miasta rozpatrywał nazwiska wszystkich osób, które pojawiły się w przestrzeni publicznej. W połowie maja podjęliśmy decyzję o przekazaniu do pełnomocnika okręgu 14, posła Wiesława Janczyka, informacji o naszym głosowaniu. Dwóch kandydatów otrzymało pozytywną opinię zarządu: Krzysztof Głuc i ja. Informacja o kandydaturze pani Mularczyk chyba wszystkich mocno zaskoczyła i zdezorientowała. Nikt nie wspominał wcześniej o jej osobie. Nie umiem odpowiedzieć na pytanie czy wskazanie kandydatki z centrali na prezydenta Nowego Sącza podzieliło środowisko PiS. Moim zdaniem takie działanie wprowadziło swego rodzaju niepokój i niezrozumienie. Uważam, że w tak ważnych sprawach, jak na przykład wybory samorządowe, należy rozmawiać i słuchać tych, którzy później mają wybierać. A wybory mieszkańców miasta mogą być różne i nie są tak łatwe do przewidzenia w kampanii samorządowej, jak w kampanii parlamentarnej. Wynik może być różny

Belska na Facebook`u zaprosiła do „wspólnej walki z Goliatem”:

Małgorzata Belska
fot. facebook.com/KandydatnaprezydentamiastaNowegoSacza

Ludomir Handzel, kandydat Koalicji Nowosądeckiej na prezydenta Nowego Sącza pokazuje już pierwsze plakaty oraz przewodnie hasła: „w trosce o MIASTO” i „drodzy nowosądeczanie zmieńmy to wspólnie”.

Handzel w poniedziałek zachęca również do rozmowy w czasie „debaty” czyli czatu na żywo w aplikacji Facebook Live.

Krzysztof Głuc (komitet „Wybieram Nowy Sącz”) pochwalił się urodzinowym tortem od współpracowników – właśnie skończył 51 lat – oraz wizytą na otwarciu Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej. – Odnowiony park przy ul. Nadbrzeżnej pokazuje czego m.in. potrzebuje Nowy Sącz. Chciałbym, żeby Sądeczanie mieli możliwość korzystania z tego typu atrakcji w różnych częściach miasta. Wiem jak to zrobić! – przekonuje Krzysztof Głuc.

fot. facebook.com/glucnaprezydenta/

Iwona Mularczyk, kandydatka na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, 1 września wraz z mężem, posłem Arkadiuszem Mularczykiem oraz kilkoma członkami grupy rekonstrukcyjnej, złożyła kwiaty nad Dunajcem, pod głazem upamiętniającym ofiary hitlerowskiego terroru. – Jako Prezydent Miasta doprowadzę do tego, aby nazwiska wszystkich pomordowanych zostały upamiętnione na tablicach i przywrócone zbiorowej pamięci – zadeklarowała kandydatka PiS.

fot. twitter.com/MularczykIwona

Mularczyk na Twitterze zaatakowała swojego rywala Leszka Zegzdę wypominając mu m.in. współudział w likwidacji miejscowego PKS. „Temat MDA w Nowym Sączu to wielki skandal, który bezpośrednio obciąża @POMalopolska i @LeszekZegzda. Likwidacja Sądeckiego PKS, zarządzanie dworcem z Krakowa, lekceważenie i duże opłaty dla prywatnych przewoźników. Uregulowanie tej sprawy będzie moim priorytetem” – napisała Iwona Mularczyk.

Leszek Zegzda (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) zamieścił na Facebook`u obszerny życiorys. „Kultura wymaga, aby się przedstawić, a przy okazji opowiedzieć o swoim życiu. Dlatego na początek tego tygodnia, na początek kampanii wyborczej i na początek mojej nowej ścieżki zawodowej pragnę napisać kilka słów o sobie”.

Jerzy Gwiżdż (komitet Samorządny Nowy Sącz) zaapelował do swoich „Sympatyków i Zwolenników”, aby nie angażowali się w internetowe i prasowe zabawy polegające na głosowaniu na poszczególnych kandydatów.

„Tego typu „sondaże” nie odzwierciedlają ani poparcia, ani negacji wyborców dla kandydatów. Wybory traktujemy bardzo poważnie. Proszę więc moich Sympatyków i Zwolenników, obecnych i przyszłych, o poważne traktowanie sondaży uznanych ośrodków badania opinii publicznej” – napisał Gwiżdż.

Kandydat w jednym z postów zwrócił się także do konkurentki, Iwony Mularczyk.

Rafał Skąpski (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem) opublikował pierwsze hasło wyborcze: „Z Wami dla nas wszystkich”. Z kolei Koło nr 5 SLD w relacji z otwartego spotkania z kandydatem swojej partii na prezydenta Nowego Sącza napisało m.in.: „Warto zwrócić uwagę, że zaprezentowany program wyborczy kandydata na prezydenta R. Skąpskiego oraz jego koncepcja kierowania Urzędem Miasta w razie wygrania wyborów spotkały się z aplauzem i pełnym poparciem zebranych”.

Wybory samorządowe w Nowym Sączu – newsy, relacje, wypowiedzi kandydatów i polemiki, Retweet`y – na bieżąco na naszym profilu na Twitterze #wyboryNS


(JO)

Reklama