Strona główna Wiadomości

5 dni do wyborów. Co robią i mówią kandydaci?

W niedzielę wybory prezydenta Nowego Sącza, Rady Miasta oraz przedstawicieli regionu w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wcześniej, w czwartek, poznamy ostatnie badania sondażowe, realizowane w ramach autorskiego projektu dra Marcina Poręby – “Sądecka Agora”, afiliowanego przez Wydział Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. A dziś kolejna porcja wypowiedzi i pomysłów kandydatów.

Iwona Mularczyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) zaprasza do miasta kolejnych przedstawicieli rządu i instytucji państwowych, którzy podczas krótkich wizyt ogłaszają różne pomysły i programy. Tylko w ostatnich dni kandydatka na prezydenta miasta pokazała się z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem oraz Prezesem Wód Polskich Przemysławem Dacą: “Przedstawiliśmy program zagospodarowania rekreacyjnego, udrożnienia i poprawy stanu ekologicznego rzeki Kamienica. Przewidywany okres realizacji Programu I kwartał 2019 do IV kwartał 2022r. Szacowany koszt programu to ok.15 mln zł”. Doszło też do wspólnej konferencji z Piotrem Woźnym, pełnomocnikiem rządu ds. walki z smogiem. “Pod siedzibą PGNiG w Nowym Sączu przedstawił założenia programu rządowego Czyste Powietrze. Program pozwoli na oszczędności w wydatkach związanych o ogrzewaniem domu i zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i zanieczyszczeń. Program dotyczy Nowego Sącza, a dofinansowanie może wynieść dla całego miasta nawet 80 mln zł. Dyrektor PGNiG Piotr Firlej przedstawił program rozbudowy sieci gazowniczej w Nowym Sączu i całej Sądecczyźnie. Będę wspierała mieszkańców by korzystali z tych programów”.

We wtorek Marek Łapiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej ogłosił, że w Nowym Sączu będzie siedziba batalionu Wojsk Ochrony Terytorialnej.

Wcześniej, w sobotę, kandydatkę wspierał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Ludomir Handzel (KWW Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla) systematycznie prowadzi spotkania z internautami w formie transmitowanych na żywo w serwisach społecznościowych rozmów. Ostatnie spotkanie poświęcono inwestycjom w mieście, m.in. planom zagospodarowania brzegów Kamienicy oraz budowie “dużej palmiarni i oranżerii” na placu Starej Sandecji.

Krzysztof Głuc (KWW Krzysztofa Głuca “Wybieram Nowy Sącz”) ogłosił program “Sądecka stówa”. polega m.in. na comiesięcznym dofinansowaniu (w formie stypendium) w wysokości 100 zł na każde uczące się dziecko zamieszkujące w Nowym Sączu. 

Leszek Zegzda, kandydat na prezydenta Nowego Sącza z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska w swojej ulotce przekonuje “ile już udało mi się dla naszego ukochanego miasta zrobić”. W innym miejscu napisał: “Podwaliny pod #nowyNowySącz zostały już zrobione – przy moim współudziale Województwo Małopolskie zainwestowało w regionie setki milionów złotych na inwestycje”.

Małgorzata Belska, kandydatka na prezydenta KWW Małgorzata Belska, Lucjan Stępień – Nowy Sącz na Nowo prezentuje spot wyborczy zapewniając jednocześnie, że “nie jesteśmy z układu, nie jesteśmy z urzędu, nie jesteśmy z szyldem partyjnym – to ogromny plus dla Nowego Sącza. Jesteśmy po prostu mieszkańcami – tak jak pozostałe ponad 80 tys. mieszkańców Nowego Sącza. Nie musimy być politykami ani długoletnimi pracownikami urzędu miasta lub wieloletnimi radnymi, aby wiedzieć czego potrzebuje Nowy Sącz, co należy zrobić, aby mieszkańcom żyło się tu dobrze, a turyści chcieli do Nowego Sącza wracać”.

W nowym spocie Jerzego Gwiżdża (KWW Jerzego Gwiżdża Samorządny Nowy Sącz) kończący urzędowanie zastępca prezydenta miasta i kandydat na prezydenta zaprasza kontrkandydatów na “spacer po mieście. Pokażę Wam co się robi, pokażę Wam co zrobiono i także chcę Wam powiedzieć co będzie zrobione”. 

Wybory samorządowe w Nowym Sączu – newsy, relacje, wypowiedzi kandydatów i polemiki, retweet`y – na bieżąco na naszym profilu na Twitterze #wyboryNS