Strona główna Wiadomości

5,5 mln zł więcej na drogi i chodniki w mieście

drogi i chodniki Nowy Sącz naprawa
Drogowcy naprawiają uszkodzenia na al. Sucharskiego. Marzec 2017. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

5,5 mln zł więcej niż planowano zamierzają przeznaczyć władze Nowego Sącza na przebudowę ulic i chodników, bieżące remonty i utrzymanie dróg. We wtorek Rada Miasta powinna w związku z powyższym przyjąć uchwałę zmieniającą budżet na ten rok. Pieniądze maja pochodzić z nadwyżki środków na rachunku bieżącym miasta.

Najwięcej – 1,2 mln zł – ma zostać wydatkowane na zapowiadaną od kilku lat budowę chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Witosa (o łącznej długości 1,4 km). Niewiele mniej (1,14 mln zł) planuje się przeznaczyć na przebudowę ul. Barskiej.

Na liście inwestycji znalazły się także: przebudowy parkingów przy ul. Wyspiańskiego (na przeciw MPK i Wydziału Komunikacji UM) oraz ul. Poniatowskiego (obok przychodni) i przebudowy chodnikówul. Brzeziny, Fabryczna, Klasztorna, Traugutta, Jagiellońska (od u. Mickiewicza do Grodzkiej).

Ponadto zapowiadane są: przebudowa schodów pomiędzy ul. Kopernika a Bulwarem Narwiku, budowa drogi do siedziby firmy Meble Bugajski (ul. Tarnowska) oraz przebudowa „bezpiecznika” przy ul. Freislera.

Jednocześnie w projekcie uchwały RM rezygnuje się na razie z urządzenia parkingu przy Cmentarzu Komunalnym (od strony ul. Śniadeckich).

Przypomnijmy, że najważniejszą tegoroczną inwestycją drogową w mieście jest planowane w połowie roku rozpoczęcie przebudowy układu komunikacyjnego pomiędzy ul. Krakowską a Bulwarem Narwiku z budową nowego mostu na Dunajcu na czele (szacunkowy koszt całej inwestycji to około 91 mln zł z czego miasto pozyskało 77 mln zł dofinansowania; zakończenie prac pod koniec 2018 roku, przeczytaj o tym). W tegorocznym budżecie miasta zapisano także wydatki m.in. na budowę chodników wzdłuż ul. Kamiennej, Prusa, Długoszowskiego i ul. Stolarskiej oraz utworzenie 300-metrowego łącznika między ul. Grunwaldzką a Grottgera (Miasto wybuduje nową ulicę).

(JO)