Strona główna Wiadomości

6 lutego zmiana rozkładu jazdy pociągów do i z Nowego Sącza

zmiana rozkładu jazdy pociągów Nowy Sącz
Pociągi wyprodukowane w Newagu m.in. dla Kolei Małopolskich na stacji Nowy Sącz. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Zmiany godzin odjazdów niektórych pociągów z Nowego Sącza w kierunku Krynicy i Tarnowa zapowiadają od 6 lutego władze województwa. To efekt konsultacji projektu rozkładu jazdy i protestów mieszkańców Doliny Popradu.

Przypomnijmy, że we wprowadzonym w grudniu ub. roku nowym rozkładzie jazdy między Krynicą Zdrój a Nowym Sączem kursują jedynie trzy pary pociągów, z których tylko jeden zatrzymuje się na wszystkich stacjach i przystankach. Pozostałe dwa, w relacji Krynica Zdrój – Nowy Sącz – Kraków Główny funkcjonują jako przyspieszone i nie zatrzymują się na 12 stacjach w Dolinie Popradu. To wywołało protesty części pasażerów (pisaliśmy o tym m.in. tutaj)

W związku z tym organizator transportu kolejowego w regionie, Województwo Małopolskie, ogłosiło konsultacje propozycji korekt w rozkładzie jazdy na trasach Kraków – Sędziszów oraz Kraków – Tarnów i Tarnów – Nowy Sącz – Piwniczna/Krynica. Większość ze 184 uwag zgłoszonych przez mieszkańców dotyczyła oferty przewozów między Tarnowem a Nowym Sączem i Krynicą Zdrój.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, zmiany w rozkładzie jazdy nastąpią już 6 lutego. W ich ramach nastąpi przesunięcie popołudniowych odjazdów z Nowego Sącza do Tarnowa z godzin 15:25 i 16:55 na 14:22 i 15:37 oraz przesunięcie wieczornego pociągu Krynica – Kraków (planowana godzina odjazdu pociągu ze stacji Krynica to 17:08).

W komunikacie Biura Prasowego UMWM można także przeczytać o wprowadzeniu korekty godzin kursowania pociągów relacji Nowy Sącz – Piwniczna (w miejsce pociągów odjeżdżających z Nowego Sącza po godzinie 10 i 12 wprowadzono kursy po godz. 14 i 16) oraz o przesunięciu godziny odjazdu pociągu relacji Tarnów – Nowy Sącz z 10:50 na 7:43.

Jednocześnie zapowiedziano „podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie przesiadek na stacji Nowy Sącz”.

Planowany rozkład jazdy pociągów na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Krynica Zdrój można pobrać tutaj (PDF)

(JO)

Reklama