Strona główna Wiadomości

600 metrów ul. Barskiej do remontu. Plus nowe rondo

Ulica Barska zyska nową nawierzchnię, a z widocznego na zdjęciu skrzyżowania zniknie sygnalizacja świetlna i powstanie tu małe rondo. Fot. TK / Twój Sącz

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Barskiej. Zakres prac obejmuje położenie nowej nawierzchni na około 600-metrowym odcinku ulicy i budowę ronda.

Zakres robót obejmuje m.in. „przebudowę skrzyżowania Al.Sucharskiego, ul.Barskiej i ul.Hallera na rondo o średnicy zewnętrznej 10,0 m z pierścieniem o szer.1,50 m ze skanalizowanymi wlotami”. Nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku Barskiej od wjazdu pod blok nr 6 (patrząc od strony Galerii Trzy Korony) do kilkudziesięciu metrów poza skrzyżowanie Hallera/Sucharskiego.

MZD czeka na oferty do 1 sierpnia. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 60 dni na realizację wszystkich prac.

rondo Barska
Fragment planu sytuacyjnego. Po lewej i prawej stronie rysunku ulica Barska, na dole Al. Sucharskiego, u góry ul. Hallera Fot. dokumentacja przetargowa

W tegorocznym budżecie miasta na planowaną przebudowę ul. Barskiej zarezerwowano 1,14 mln zł.

(JO)