Strona główna Wiadomości

8 DNI DO WYBORÓW: Co robią i mówią kandydaci?

Reklama

Coraz więcej kandydatów w wyborach parlamentarnych prezentuje swoje indywidualne lub zbiorowe spoty wyborcze. Oto kolejne przykłady.

– Nowy mocny spot. Polecam serdecznie – zachęca w mediach społecznościowych Arkadiusz Mularczyk (poz. 7 na liście KW Prawo i Sprawiedliwość). “Gdy Platforma wraz z lewicą próbują niszczyć polskie rodziny i wartości…” – tak rozpoczyna się reklamówka (poniżej całość).

Józef Leśniak (poz. 2, lista KW Prawo i Sprawiedliwość) wykorzystał w spocie m.in. wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z konwencji PiS w Nowym Sączu, który przedstawił Leśniaka jako przykład “nowych” w PiS. – Świetnie wykształceni, znający świat, znający języki, mający także dyplomy zagraniczne dobrych uczelni – komplementuje Leśniaka Kaczyński. Kandydat reklamówkę umieścił na razie tylko na swoim fanpage, nie ma jej ani na jego stronie internetowej ani na YouTube.

– To nieprawda, że wszyscy młodzi fachowcy wyjechali… – tymi słowami rozpoczyna się reklamówka Grażyny Sukiennik (poz. 3 na liście KW Platforma Obywatelska RP). Kandydatka, pracująca w firmie wiertniczo-geologicznej, w kasku, w terenie, przekonuje: “Teraz kolej na młodych”.

– Startujemy, bo nasz region potrzebuje nowych miejsc pracy, rodzina – opieki, a wieś i rolnictwo wsparcia – rozpoczyna reklamówkę kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego Bronisław Dutka (“jedynka” na liście w okręgu nr 14). 

Kapela góralska gra, Paweł Kukiz śpiewa “Miasto budzi się” a na scenę wchodzą kandydaci do Sejmu w okręgu nr 14 z list KWW Kukiz`15.

– To jest w Nowym Sączu, Zakopanem, Gorlicach, Limanowej i Nowym Targu – w całym naszym regionie – szczególnie aktualne. Niestety – pisze Dorota Budacz (poz. 1 na liście KW Partia Razem) prezentując “Czas przywrócić pracy godność”, jedną z reklamówek ugrupowania.