Strona główna Twoje miasto

Akcja charytatywna „Mundur na rowerze”

Mundur na rowerze

Padający deszcz, siedem przebitych kół, jeden zniszczony łańcuch oraz dwie niegroźne wywrotki – mimo niedogodnień funkcjonariusze służb mundurowych z Nowego Sącza, przemierzyli ponad 80 km na rowerach, aby nieść pomoc potrzebującym kolegom.

Akcja charytatywna pn. „Mundur na Rowerze” zawitała do Nowego Sącza. W ramach przedsięwzięcia przedstawiciele służb mundurowych przemierzają w formie sztafety rowerowej poszczególne miasta Polski. Akcja ma na celu niesienie pomocy poszkodowanym podczas wykonywania obowiązków służbowych funkcjonariuszom. Sztafeta rowerowa rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku. Zakończy się 30 czerwca w Łodzi.

W tym roku pomagamy policjantowi oraz strażakowi pożarnemu z Łodzi. Funkcjonariusze zostali poważnie ranni podczas udzielania pomocy starszej kobiecie, która zasłabła w swoim mieszkaniu. W trakcie interwencji, w jej mieszkaniu nastąpił wybuch ładunku pirotechnicznego.

W środę do Nowego Sącza symboliczną pałeczkę – w postaci bransoletek z logo akcji– przywieźli funkcjonariusze z Zakopanego. Przekazali je na ręce Zastępy Komendanta KaOSG płk. SG Marka Marcisza, który następnego dnia stanął na czele kolarskiego peletonu wyruszającego z Nowego Sącza.

W czwartek na terenie Komendy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zebrało się 42 mundurowych rowerzystów. Przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Policji, zostali pożegnani przez Komendanta KaOSG płk. SG Stanisława Laciugę, a następnie wyruszyli w ponad 80km trasę z Nowego Sącza do Jasła.

Mimo ciężkich warunków atmosferycznych i kilku przygód na trasie, nowosądeccy funkcjonariusze bezpiecznie dojechali do etapowej mety. Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przekazali „sztafetową pałeczkę” miejscowym przedstawicielom służb mundurowych.

Służba jaką wykonują polscy funkcjonariusze, niezależnie od rodzaju munduru jaki noszą, jest pełna niebezpieczeństw i nieoczekiwanych zdarzeń. Kolejnym zmianom mundurowej sztafety życzymy dobrej pogody i bezpiecznego dotarcia do celu – a wszystkim funkcjonariuszom służb mundurowych, aby zawsze wracali bezpiecznie po służbie do domu.

tekst i zdjęcie nadesłane przez Referat Prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama