Strona główna Twoje miasto

Aktywne Ferie z Sursum Corda

Reklama
Sursum Corda
Jedno z ubiegłorocznych zimowisk. Fot. Sursum Corda

– Mamusiu, zapisz mnie proszę, zapisz, tam jest tak ekstra! – mówi Ewa, która przez dwa ostatnie lata dojeżdżała z Limanowej do Nowego Sącza na półkolonie zimowe organizowane przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Dzisiaj jej mama nie musi mieć dylematu pomiędzy cudownym spędzeniem czasu przez jej córkę, a kwestią odległości i dojazdu.

W tym roku Stowarzyszenie Sursum Corda swoją ofertę Aktywnych Ferii proponuje w całym regionie sądeckim, oprócz Nowego Sącza, dla dzieci zaplanowano zimowiska również w Starym Sączu, Limanowej i Mszanie Dolnej. W miejscowych szkołach będą gościły dzieci, które w sposób twórczy i aktywny spędzą czas w 12-osobowych grupach, po opieką kadry Stowarzyszenia.

– Organizacja zimowisk jest odpowiedzią na różne potrzeby, zarówno dzieci – takie jak: dobra zabawa, rozwijanie zainteresowań i budowanie relacji – jak i rodziców, poprzez właściwe zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i zapewnienie im bezpieczeństwa oraz opieki – mówi Halina Rams z Sursum Corda.

– Cieszę się, że ktoś pomyślał o nas, rodzicach pracujących, których dzieci musiałyby w czasie ferii być same w domu. Dzięki tej propozycji będą mogły przeżyć ten czas interesująco i przede wszystkim w towarzystwie innych. To dla mnie bardzo ważne i może nie zabrzmi to dobrze, ale dzięki temu mam poczucie pewnego komfortu, mogę spokojnie pracować, nie muszę się martwić – mówi jedna z mam, która swoje dwie córeczki już zapisała na wypoczynek.

Uczestnikami półzimowiska mogą być dzieci w wieku szkoły podstawowej. Organizatorzy zapewniają opiekę od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 17:00. W ramach tych godzin przewidziane są posiłki – drugie śniadanie i dwudaniowy obiad – oraz moc atrakcji, m.in.: wycieczki autokarowe, kuligi, lodowisko, basen, ścianka wspinaczkowa, warsztaty teatralne i taneczne, zajęcia animacyjne, sportowe i plastyczne, zabawa karnawałowa, dmuchany zamek do skakania, warsztaty tematyczne.

– Naszym celem jest czas „bez nudy”. Zależy nam, aby dzieci zebrały moc pozytywnych doświadczeń, biorących się z udziału w całej gamie proponowanych zajęć, jak i z kontaktów z rówieśnikami. Wraz z wychowawcami i grupą wolontariuszy, która dodatkowo będzie angażowała się w aktywności poszczególnych grup, chcemy stworzyć miejsce, gdzie dzieci będą się czuły dobrze i radośnie – mówi Aleksandra Kopycińska, jedna z koordynatorek projektu w Mszanie Dolnej.

Szczegółowe informacje dotyczące tej akcji (program, dokumenty do pobrania, zasady uczestnictwa), można znaleźć na stronach Stowarzyszenia Sursum Corda: www.kolonie.sc.org.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w imieniu organizatorów również do kontaktu osobistego w biurze Stowarzyszenia w Nowym Sączu, ul. Zakościelna 3 lub telefonicznego – 18 540 40 40. Rekrutacja trwa do 10 lutego, ale o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

tekst przygotowany przez Stowarzyszenie Sursum Corda
Reklama