Strona główna Wiadomości

Kiedy odjeżdża autobus MPK? Można już sprawdzić w smartfonie

Przystanek autobusowy w Rynku. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Posiadacze smartfonów z systemem operacyjnym Android mogą już zainstalować aplikację „MPK Nowy Sącz”, wyszukującą przystanki i pozwalającą na sprawdzenie aktualnego czasu odjazdu autobusów. Pierwsi użytkownicy chwalą użyteczność aplikacji.

Jak podają twórcy aplikacji (przygotowanej przez developera Epic Up przy współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Nowym Sączu), daje ona „możliwość uzyskania informacji o bieżących odjazdach autobusów z przystanków w czasie rzeczywistym, na podstawie informacji GPS o pozycji autobusu lub rozkładowego czasu jazdy”.

aplikacja MPK Nowy Sącz
Jedna z funkcji aplikacji „MPK Nowy Sącz” – najbliższe odjazdy z wybranego przystanku

Aplikację można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu Google Play. Po jej zainstalowaniu mamy możliwość wyszukania konkretnego przystanku sądeckiego MPK (lub dzięki włączonej lokalizacji znalezienie najbliższego) i uzyskanie informacji odjazdach autobusów. Możemy również sprawdzić kursy konkretnej linii. Wyszukiwanie można zapisać, dzięki czemu można stworzyć własną listę przystanków i linii. Dzięki temu nie trzeba wyszukiwać połączeń za każdym uruchomieniem aplikacji.

Aplikacja jest do ściągnięcia dopiero od doby, ale już zyskuje pierwsze, pozytywne opinie. W sklepie Google Play oceniło ją kilkunastu użytkowników, w większości wystawiając pięć gwiazdek (najwięcej z możliwych). – Polecam, nie potrzebuje odpalac google chrome aby sprawdzić autobus – napisał użytkownik PaFeUu.

Nowosądeckie MPK zapowiada uruchomienie także nowej strony internetowej. Jej testowa wersja dostępna jest tutaj.

(JO)

 • Pingback: Jakdojade.pl teraz również z MPK Nowy Sącz - Twój Sącz()

 • keisyr

  Jak sie stanie na większości przystanków autobusowych w Nowym Saczu lub wsiadzie do autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Saczu to od razu masie świadomość że żyje sie w powiecie trzeciej kategorii !!!
  – stare, zdezelowane, pooklejane, bez klimatyzacji autobusy
  – przystanki, (niektóre to tylko wbity zardzewiały pręt !!!) z pomalowanymi I powybijanymi szybami (nie sa monitorowane)
  – odpychająco ubrani kierowcy (w Krakowie w firmowych koszulach i krawatach, w Nowym Saczu w naciagnietych swetrach)
  – rozkład jazdy jak na wsi
  – brak biletow czasowych, a zatem możliwości przesiadania się
  – brak automatow biletowych
  MPK w Nowym Saczu to kompromitacja Nowego Sacza !!!

  • Don Pedro

   Suweren przemówił :)