Strona główna Wiadomości

Areszt dla podpalacza

jezioranskiego
Strażakom szybko udało się ugasić pożar. Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Tymczasowo aresztowano 60-letniego mieszkańca Nowego Sącza, który w piątek 17 kwietnia podpalił dom przy ulicy Jeziorańskiego. Na szczęście w budynku nikogo nie było a strażakom udało się szybko stłumić ogień.

Podpalacza zatrzymano jeszcze w trakcie interwencji strażaków. –  W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, ze mężczyzna kilka dni wcześniej kierował groźby karalne pod adresem mieszkańców posesji i ostatecznie swe groźby spełnił. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci zarzucili mężczyźnie, że umyślnie uszkodził mienie poprzez podpalenie w efekcie czego powstały straty w wysokości około 5 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu a 20 kwietnia Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratora zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje Anna Walczewska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

17 kwietnia wieczorem strażaków wezwano do pożaru będącego od kilku dni w remoncie jednorodzinnego domu. Na miejscu okazało się, że płoną drzwi wejściowe. Ogień stłumiono. – Dwóch ratowników weszło i do wnętrza budynku w celu jego przeszukania, czy ktoś w nim nie przebywa. Otwarto okna w budynku w celu jego oddymienia i przewietrzenia. Sprawdzono wnętrze obiektu za pomocą kamery termowizyjnej oraz urządzenia wielogazowego. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych – relacjonuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W akcji brało udział 5 zastępów straży – 16 strażaków. Zatrzymanemu podpalaczowi za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(iw)