Strona główna Wiadomości

Autocasco a mini casco – poznaj różnice! [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

Część kierowców, chcących czuć się pewniej i bezpieczniej podczas jazdy, poza obowiązkowym ubezpieczeniem decyduje się także na autocasco. Jest to rozsądne rozwiązanie, ponieważ chroni nas dodatkowo przed wieloma zdarzeniami. Jednak AC swoje kosztuje – co więc robić, jeśli nie mamy środków, ale chcemy zwiększyć zakres ubezpieczenia? Jest minicasco – tańsza alternatywa dla AC.

Kilka słów o minicasco

W dobie podwyżek na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, kierowcy szukają oszczędności. Minicasco jest dla nich szansą na dodatkową ochronę – oczywiście w mniejszym zakresie niż standardowe autocasco – ale także w niższej cenie. Minicasco nie jest tak popularne jak AC, jednak część towarzystw ubezpieczeniowych ma je w swojej ofercie. Jeśli nie potrzebujesz całego pakietu, jaki oferuje autocasco lub nie przysługują ci zniżki, minicasco spełni twoje podstawowe potrzeby. Ta polisa zabezpieczy cię na wypadek zderzenia ze zwierzęciem czy kradzieży. Warto wiedzieć, że czasem minicasco występuje jako opcja, którą możesz dokupić do obowiązkowego OC wykupionego w danej firmie ubezpieczeniowej. Chcesz dowiedzieć się więcej o swoich opcjach? Najlepsze oferty minicasco znajdziesz pod tym adresem: https://ubezpieczamy-auto.pl/minicasco.

Różnice między AC a minicasco

Minicasco najczęściej działa w przypadku szkody całkowitej, pożaru – lub niekiedy innych żywiołów – oraz kradzieży. W przeciwieństwie do AC, minicasco nie chroni nas w przypadku większości kolizji lub wypadków z innym uczestnikiem ruchu drogowego ani w sytuacjach codziennych, typu przytarcie przy parkowaniu, wgniecenie drzwi itd. Wracając do szkody całkowitej – jeśli spowodujesz wypadek, w wyniku którego twoje auto zostanie mocno uszkodzone i koszt naprawy przekroczy 70% jego wartości, wtedy minicasco cię zabezpiecza. O ile AC chroni kierowcę w szerokim zakresie, niekiedy zmotoryzowani decydują się na „okrojoną wersję” nie z oszczędności, ale dlatego, że np. bardzo mało jeżdżą – ryzyko kolizji jest więc mniejsze – ale parkują na ulicy, mogą więc obawiać się spadających podczas wichury gałęzi. Masz nadal wątpliwości? Pod tym linkiem dowiesz się więcej o AC: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-autocasco.

Jaką polisę wybrać?

Jak widać w powyższych paragrafach, obie opisywane polisy różnią się od siebie, mają wady i zalety. Podsumujmy więc – wybierając minicasco nie masz pełnej ochrony, ale zapłacisz mniej i jesteś zabezpieczony przed standardowymi zdarzeniami, mogącymi spotkać twoje auto. To tańsza opcja, którą warto wybrać, jeśli nie masz zniżek i nie chcesz wydawać ogromnych pieniędzy. Autocasco z kolei to dobra opcja dla właścicieli nowych lub drogich aut, którzy mają środki na droższą polisę i chcą mieć pełen spokój. Niezależnie od rodzaju polisy, która cię interesuje, sprawdzaj różne oferty, by nie przepłacić. Pamiętaj jednak, że w przypadku AC – w przeciwieństwie do obowiązkowego OC – jakość często idzie w parze z ceną, im więcej zapłacisz, tym większą ochronę dostaniesz. Teraz pozostaje tylko zastanowić się czego ty i twoje auto oczekujecie od polisy!
minicasco
(materiał promocyjny)