Strona główna Wiadomości

Bez gwiazd w sylwestrową noc

sylwesterognie
Zdjęcie z ubiegłorocznej imprezy sylwestrowej na rynku. Fot. Urząd Miasta Nowego Sącza

Tegoroczna zabawa sylwestrowa dla mieszkańców na płycie rynku będzie najskromniejszą i jednocześniej najmniej kosztowną od wielu lat. Nie będzie wystąpu „na żywo” żadnej gwiazdy a jedynie muzyka serwowana przez DJ`a oraz tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Miasto wyda na zabawę 22 tysiące złotych i będzie to najniższa kwota, jaką wydano na tego typu imprezę w Nowym Sączu od co najmniej 8 lat. W poprzednich latach sylwestrowe zabawy kosztowały miejscowego podatnika od 40 do nawet 150 tysięcy złotych. Z Urzędu Miasta nie dostaliśmy odpowiedzi na pytanie o powody rezygnacji z bardziej okazałego przywitania Nowego Roku. – W tym roku zaplanowaliśmy nieco skromniejszą imprezę – przyznano jedynie.

Czego zatem możemy oczekiwać na bezpłatnej dla uczestników imprezie na płycie rynku? – Pół godziny przed północą będziemy się bawić przy dobrej muzyce. Punktualnie o godz. 00.00 żegnać będziemy stary 2014 rok i powitamy nowy 2015 rok. Życzenia złoży prezydent Ryszard Nowak, a następnie odbędzie się pokaz sztucznych ogni – zapowiada w imieniu władz miasta Małgorzata Grybel, rzeczniczka prezydenta.

W ubiegłorocznego Sylwestra było skromnie, ale oprócz pokazu sztucznych ogni zafundowano uczestnikom tzw. video mapping – komputerowe wizualizacje wyświetlane wprost na ścianach ratusza. Dwa lata temu impreza była również tylko z DJ`em, ale za to znacznie droższa niż tegoroczna. Na koniec 2011 roku gwiazdą sylwestrowego koncertu na rynku była Kasia Kowalska, rok przed nią Formacja Nieżywych Schabów, w 2009 Brathanki, w 2008 roku Łzy a w 2007 Blue Cafe.

(iw)

Reklama