Strona główna Kultura i imprezy

Bieg charytatywny Run 4 a Smile

Studenci WSB-NLU serdecznie zapraszają mieszkańców Nowego Sącza i okolic na Run 4 a Smile, czyli II Międzynarodowy Bieg Charytatywny po Uśmiech. który odbędzie się  31 maja 2015 r, w Miasteczku Galicyjskim.

To już druga edycja projektu, przygotowywana przez międzynarodową grupę studentów WSB-NLU.  W zeszłym roku uczestnicy biegli po uśmiech, który ofiarowali Piotrusiowi Bajdelowi, będącego pod opieką Stowarzyszenia Sursum Corda.

Na wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku czeka mnóstwo nagród i atrakcji. Osią imprezy jest bieg w czterech  kategoriach wiekowych (dla przedszkolaków, uczniów klas I-III, uczniów klas IV-VI, uczniów gimnazjum i dorosłych) oraz zawody nordic walking. W programie imprezy, oprócz biegu, odbędą się warsztaty tańca latunga, konkursy, występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lachy”  oraz młodzieżowego zespołu rockowego Poison. Interesującym punktem programu jest   „Global Village – czyli poznajemy różne kultury ”,   przygotowany przez studentów  WSB-NLU z Kazachstanu, Chin, Nigerii, Maroka, Hiszpanii, Ekwadoru, Turcji, czy Ukrainy, którzy będą prezentować kultury swoich krajów.

Wstęp na teren Miasteczka i uczestnictwo w imprezie plenerowej jest bezpłatne. Uczestnicy biegu wnoszą opłatę (cegiełkę) w wysokości 10 zł, która  w całości  zostanie przeznaczona na wakacyjny wyjazd dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Jest to zbiórka w ramach ogólnokrajowej akcji Kilometry Dobra, którą w Nowym Sączu kieruje stowarzyszenie SURSUM CORDA , a która ma swój finał właśnie 31 maja.

W zamian za opłatę, dzięki hojności sponsorów, każdy uczestnik biegu i zawodów nordic walking otrzyma medal pamiątkowy, kupon na kiełbaskę, lody oraz wodę mineralną, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody.

Współorganizatorami wydarzenia są następujące organizacje:

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Sursum Corda, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu (MOSiR), Program LLP/Erasmus, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Beskid, Gościniec Galicyjski, http://mynaszlaku.pl/, Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Młodzież Edukacja Przyszłość, Studenckie Forum Business Centre Club.

Organizatorzy

runfor

Reklama