Strona główna Wiadomości

Bilet na autobus MPK kupisz również w smartfonie

mPay Nowy Sącz
Grafika: mPay

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu poinformowało, że można już kupować bilety za pomocą smartfonów i tabletów. Do obsługi transakcji MPK wybrało firmę mPay S.A. i jej aplikację mPay.

mPay dostępny jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android, iOS oraz Windows Phone. Po ściągnięciu aplikacji (jest darmowa) trzeba się zarejestrować oraz zasilić konto dowolną kwotą (lub przypisać je do karty kredytowej).

Po uruchomieniu aplikacji z listy miast należy wybrać Nowy Sącz oraz rodzaj biletu (można u nas kupować wyłącznie bilety jednorazowe miejskie, strefowe lub pozamiejskie). Konieczne jest wpisanie numeru linii oraz numeru bocznego (taborowego) autobusu a na koniec metody płatności (wirtualna portmonetka czy karta płatnicza). W trakcie transakcji należy także podać kod PIN, ustalany w trakcie rejestracji w systemie.

– Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem – podkreśla sądeckie MPK.

Wprowadzenie płatności za bilety za pomocą telefonów i aplikacji mobilnej to kolejny krok MPK w ułatwianiu życia pasażerom. Kilka miesięcy temu firma pojawiła się w serwisie jakdojade.pl (służy wyszukiwaniu połączeń komunikacyjnych i planowaniu podróży komunikacją miejską) oraz uruchomiła własną aplikację „MPK Nowy Sącz”, wyszukującą przystanki i pozwalającą na sprawdzenie aktualnego czasu odjazdu autobusów.

Jakdojade.pl teraz również z MPK Nowy Sącz

Przypomnijmy, że od niedawna za pomocą smartfona możemy zapłacić również za parkowanie w Nowym Sączu. Komunalna spółka Sądecka Infrastruktura Miejska wybrała aplikację smsAdminPark (wyłącznie na urządzenia z systemem operacyjnym Android).

Koniec z szukaniem drobnych. W strefie parkowania płacimy kartą lub z pomocą smartfona

Aplikacja mobilna mPay umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach w Polsce, w tym w naszym mieście, a w Małopolsce jeszcze w Krakowie i Zakopanem. W 25 miastach (ale nie w Nowym Sączu) jej użytkownicy mogą zapłacić również za parkowanie. Wszyscy użytkownicy z pomocą mPay mogą również doładować karty pre-paid w telefonach komórkowych oraz opłacić domowe rachunki.

(JO)

Reklama