Strona główna Wiadomości

Bilet z pociągu ważny także w autobusie MPK. Od 10 września Taryfa Sądecka

Bilet kolejowy z trasy między Stróżami a Krynicą Zdrój i zakupiony wg taryfy Sądeckiej, od 10 września będzie upoważniał do czasowego przejazdu autobusami MPK. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Od 10 września podróżujący pociągiem do Nowego Sącza od strony Stróż oraz Krynicy Zdrój (i z przystanków na tej trasie) będą mogli kupić bilet w tzw. Taryfie Sądeckiej, upoważniający do przejazdu autobusami sądeckiego MPK. Ma to być rozwiązanie bardziej opłacalne dla pasażerów i zachęcające do korzystania z komunikacji publicznej.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ułatwić mieszkańcom codzienne podróże w czasie budowy nowego mostu heleńskiego. Dlatego już w maju zostało uruchomione kolejowe wahadło między przystankami Nowy Sącz Miasto i Nowy Sącz Chełmiec, zwiększyliśmy też liczbę połączeń kolejowych na odcinku Nowy Sącz – Stary Sącz i Nowy Sącz – Rytro. Taryfa Sądecka to kolejny krok w stronę rozwiązania problemu gigantycznych korków w godzinach szczytu – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego. Jak podkreśla, Taryfa Sądecka to efekt współpracy Województwa Małopolskiego, miasta Nowy Sącz, Powiatu Nowosądeckiego, a także okolicznych gmin: Stary Sącz, Rytro, Łącko i Podegrodzie.

– Chciałbym przekonać wszystkich zainteresowanych mieszkańców Sądecczyzny do tego, aby zechcieli korzystać z tej alternatywy w poruszaniu się po Sądecczyźnie. Jesteśmy świadkami dużych spiętrzeń na ulicach i na drogach. Tracimy, czas, paliwo, pieniądze i nerwy. Tymczasem mamy w alternatywie możliwość przemieszczania się koleją. Projekt Sądeckiej Kolei Aglomeracyjnej będzie się rozwijał – uważa Wojciech Piech, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Jak podają pomysłodawcy, Taryfa Sądecka rusza już od 10 września. Dzięki niej na jednym bilecie będzie można jeździć pociągami Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych (w wybranej strefie), a potem przesiąść się na autobus MPK i dojechać do wybranego miejsca w Nowy Sączu lub w gminie pojazdami sądeckiego MPK.

Bilety z Taryfy Sądeckiej będzie można kupić w bezpłatnej aplikacji mobilnej iMKA, w automatach MKA, a także w kasach. Dostępne będą zarówno bilety miesięczne, jak i czasowe (60, 90 i 120-minutowe), z zachowaniem wszystkich ulg ustawowych.

Taryfa Sądecka

(iw)

Reklama