Strona główna Wiadomości

Bilety MPK dostępne w aplikacji SkyCash

SkyCash w Nowym Sączu
Zrzuty ekranu aplikacji SkyCash

W Nowym Sączu można już kupować bilety komunikacji miejskiej przy użyciu SkyCash – darmowej, i jednej z najpopularniejszych w kraju, aplikacji na telefony komórkowe. Aplikacja SkyCash pozwala dokonać zakupu w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu właśnie poinformowało o kolejnej aplikacji na urządzenia mobilne, dzięki której można wygodnie kupować jednorazowe bilety na autobus. Kilka miesięcy po udostępnieniu pasażerom aplikacji mPay (Bilet na autobus MPK kupisz również w smartfonie), w mieście możemy korzystać ze SkyCash – największego w Polsce systemu płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych.

Ze SkyCash korzysta w Polsce już około 2 miliony osób. Aplikacja, funkcjonująca w kilkudziesięciu miastach, pozwala kupować, oprócz biletów komunikacji miejskiej, także m.in. bilety kolejowe, do kin sieci Multikino, doładowywać telefony komórkowe czy wypłacać gotówkę z bankomatów. W wielu miastach dzięki SkyCash można opłacać także postój w strefach parkowania. W Nowym Sączu wybrano wcześniej mało popularną aplikację smsAdminPark (Koniec z szukaniem drobnych. W strefie parkowania płacimy kartą lub z pomocą smartfona). SkyCash jest liderem w branży z ponad 80% udziałem w rynku płatności za parkingi za pomocą smartfonu i ponad 50% udziałem w rynku płatności za bilety miejskie. Jako jedyna firma w Polsce sprzedaje bilety wszystkich przewoźników kolejowych.

Aby móc korzystać ze SkyCash, należy zainstalować w telefonie komórkowym aplikację, która działa na systemach operacyjnych iOS, Android i Windows Phone. Teraz wystarczy uruchomić SkyCash w telefonie, otworzyć zakładkę „Komunikacja miejska” i z listy miast wybrać Nowy Sącz – aplikacja zapamięta wybór i podczas kolejnych zakupów można będzie pominąć ten krok.

Następnie należy wybrać jeden z dostępnych biletów i potwierdzić zamiar jego zakupu. Należy również podać numer linii i numer boczny autobusu. Po zatwierdzeniu płatności bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci telefonu. Podczas kontroli wystarczy otworzyć zakładkę „Bilety do kontroli”, wybrać zakupiony bilet i okazać go kontrolerowi. Tę czynność można wykonać w dowolnym momencie, nawet gdy urządzenie nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

Aby móc dokonać płatności za bilety, należy uprzednio zasilić swoje konto SkyCash środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Aplikacja umożliwia też podłączenie karty płatniczej, dzięki czemu nie trzeba w ogóle pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

(iw)

Reklama