Strona główna Kultura i imprezy

Bilety na Fun & Classic od 22 stycznia

22 stycznia rusza w kasie Sokoła sprzedaż biletów na tegoroczny, XIV  Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun & Classic. Koncerty odbędą się 12. oraz 15., 16. i 17. lutego a wystąpią trzy znakomite zespoły: Ukulele Orchestra Of Great Britain, The ThreeX, Concerto Tricolore: Stenzel, Kivits & Menders. Nie zabraknie również wielkiego pojedynku dwóch wirtuozów: Ary Malikiana oraz Waldemara Malickiego.

Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun & Classic jest wydarzeniem cyklicznym realizowanym od 2001 roku przez MCK Sokół. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Waldemar Malicki, znakomity pianista.

Popularyzacja muzyki tzw. poważnej w ramach Festiwalu odbywa się w niestereotypowy sposób. Prezentowane są zarówno utwory – żarty muzyczne, w których zamysł rozbawienia słuchaczy był punktem wyjścia dla samej kompozycji, jak również zabawne interpretacje i improwizacje na temat klasyki muzycznej, wreszcie pastisze i groteskowe sceny rodem z wyrafinowanego kabaretu – podkreślają Organizatorzy.

 

Szczegółowe informacje, program i ceny biletów na stronie Sokoła.

Fun_and_Classic - plakat

Reklama