Strona główna Twoje miasto

Budżet Obywatelski 2017: Oddano do użytku plac zabaw i siłownię dla Zabełcza

Reklama

plac zabaw Zabełcze

Potrójna radość dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 i mieszkańców osiedla Zabełcze w Nowym Sączu. Dziś (18 października) oddany został do użytku plac zabaw i siłownia na wolnym powietrzu, a pierwszaki złożyły uczniowskie ślubowanie. Gościem uroczystości był zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

Razem z zastępcą prezydenta w uroczystości udział  wzięli przewodnicząca osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny, radna Elżbieta Chowaniec, przedstawiciele rodziców i samorządu uczniowskiego oraz  dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły. Plac zabaw i siłownię poświęcił ks. Eugeniusz Mrożek.

Bardzo się cieszymy z tego, że dzisiaj udało się nam się dopiąć swego i otworzyć oraz poświęcić ten piękny plac zabaw, na który czekaliśmy tyle czasu – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Halina Stanek. – W imieniu całej społeczności szkolnej wyrażam ogromną wdzięczność i podziękowanie – dodała zwracając się do zastępcy prezydenta.

Nauka nie jest ciężarem

Drugą część uroczystości stanowiło ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy przyrzekali patronowi szkoły ks. Jerzemu Popiełuszce pilną naukę i dobre zachowanie. Zastępca prezydenta okazałym ołówkiem pasował pierwszaków na ucznia, a symbolicznym znakiem pasowania było uderzenie w dzwon poświęcony patronowi szkoły.

To ważny dzień w życiu każdego dziecka, kiedy wchodzi do szkoły jako pełnoprawny uczeń i kiedy sobie myśli, co też w tej szkole będzie. I zaczyna trochę tęsknić za tamtymi latami, kiedy pracy nie było – powiedział po ślubowaniu Jerzy Gwiżdż. – Bo nauka to jest praca i tak się zaczyna nasze pracowite życie. Teraz wszystko zależy od tego, czy tak jak każdą inną pracę także naukę polubicie. Jeśli ją polubicie, to nauka, chociaż jest obowiązkiem, nie będzie dla was ciężarem – dodał zastępca prezydenta, życząc pierwszakom, żeby się dobrze uczyli, szanowali nauczycieli i rodziców oraz brali przykład z patrona szkoły.

Zastępca prezydenta życzył rodzicom i dziadkom, żeby byli ze swoich dzieci i wnuków po prostu dumni. – Wiem, jaka to jest wielka radość, kiedy widzi się swoje dziecko szczęśliwe – powiedział zastępca prezydenta. – Ja bym bardzo chciał, żeby dziecko przychodziło do szkoły szczęśliwe i wychodziło ze szkoły szczęśliwe i proszę, żeby wszyscy tworzyli jedną rodzinę szkolną. Dzisiaj ksiądz proboszcz był łaskaw poświęcić piękny plac zabaw i siłownię koło szkoły. To wszystko jest dla was, ale to od was zależy,  jak będzie w przyszłości Polska, Europa i świat – podsumował Jerzy Gwiżdż.

Dar z sercem i z serca

Na zakończenie uroczystości goście dostali od dzieci słodkości z symbolicznym emblematem serca. – Patrzę na to piękne serce, które trzymam po mojej lewej ręce, gdzie i u mnie serce kołacze i mówię sobie: warto robić coś dla nas, żebyśmy ze wszystkiego mogli się cieszyć i ze wszystkiego razem korzystać – powiedziała wzruszona przewodnicząca osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny.

Cała społeczność osiedla ma powód do dumy. Zarówno plac zabaw jak i siłownia na wolnym powietrzu zostały wybudowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt zyskał 773 głosy, co wskazuje, że głosowali na niego nie tylko mieszkańcy Zabełcza. Plac zabaw wyposażony jest w wielofunkcyjny zestaw zabawowy, piaskownice, bujaki, karuzele i ławki. Na siłowni znajduje się pięć urządzeń, wszystkie zamontowane na bezpiecznym podłożu. Na realizację całego kompleksu pozyskano z BO ponad 300 tys. złotych.

tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama