Strona główna Wiadomości

Budżet Obywatelski 2018: Projekty dla Dzielnicy IV

Projekty dla Dzielnicy IV

W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza głosujemy od 30 września do 7 października na jeden z czterech projektów ogólnomiejskich oraz jeden z osiemnastu projektów dzielnicowych. W tym odcinku prezentujemy zaledwie dwie propozycje dla umownej Dzielnicy IV czyli osiedli: Biegonice, Dąbrówka, Kaduk, Poręba mała, Przydworcowe, Szujskiego, Wólki. Przeczytajcie, jak swoje pomysły przedstawiają i uzasadniają sami autorzy (ich tożsamość nie jest ujawniana). Uwaga – nie trzeba być mieszkańcem dzielnicy aby zagłosować na projekt z jej terenu!

Bezpieczne osiedla – Bezpieczni mieszkańcy czyli modernizacja infrastruktury (ciągów pieszych, parkingów i dróg) na terenie os. Biegonice, Dąbrówka, Szujskiego, Poręba Mała, Kaduk, Wólki i Przydworcowe

Bezpieczne osiedla – Bezpieczni mieszkańcy ma na celu realizację następujących zadań: Osiedle Biegonice – Zadanie polegać będzie na budowie chodnika w kierunku szkoły (…) Osiedle Dąbrówka – Zadanie polegać będzie na przeprowadzeniu modernizacji placu rekreacyjnego tzn. ułożenie kostki brukowej na parkingu przy siłowni pod chmurką na drodze dojazdowej do parkingu i siłowni oraz przy wejściu na plac zabaw (…) Osiedle Szujskiego – Zadanie polegać będzie na przeprowadzeniu remontu już istniejącej infrastruktury (wymiana starych płytek na kostkę betonową wraz z obrzeżami) (…) Osiedle Poręba Mała – Budowa chodnika o długości 165 m oraz szerokości 2 m przy ul. Juranda (…) Osiedle Kaduk – Zadanie polegać będzie na zagospodarowaniu terenu świetlicy poprzez przeprowadzenie remontu już istniejącej infrastruktury (…) Osiedle Wólki – Zadanie polega na wybudowaniu bezpiecznika (obrzeża plus kostka) przy ulicy Radzieckiej wokół terenu ogródków działkowych (…) Osiedle Przydworcowe – zadaniem będzie polegać na wykonaniu 2 parkingów wzdłuż zieleńców (…)

Jak opisuje pomysłodawca, celem projektu jest podniesienie komfortu życia mieszkańców oraz poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez modernizację infrastruktury tj. ciągów pieszych, parkingów oraz dróg

Szacunkowy koszt realizacji: 398 740 zł

Sądecki Rower Miejski (SRM)– zintegrowany system udostępniania rowerów dla mieszkańców dzielnicy IV

(…) Projekt Sądeckiego Roweru Miejskiego (SRM) powinien składać się z następujących elementów: rowerów wraz z stojakami i stacjami obsługi użytkownika systemu; serwisu internetowego wraz z modułem rejestracji, logowania, mapą, aktualnościami itp.; dedykowanej strony www systemu wraz z hostingiem; system-mailingu i sms’ów (przy rejestracji, zmianach regulaminu, zmianie/resecie hasła itp.); relokację rowerów w celu zapewnienia optymalnego napełnienia stacji (uzupełnianie pustej stacji); kompleksowego serwisu rowerów; serwisu pozostałego sprzętu – terminale, stojaki, elektronika itd.; obsługi marketingowej i medialnej projektu. W ramach projektu Sądeckiego Roweru Miejskiego dla dzielnicy IV zakładamy utworzenie co najmniej 2 stacje w raz z terminalami. Każda ze stacji powinna posiadać minimum 12 stojaków z elektrozamkami oraz co najmniej 8 do 10 rowerów w każdej stacji.

Autor pomysłu przekonuje, że Rowery miejskie to kolejny krok do ograniczenia smogu w atmosferze. Nasze miasto boryka się również z problemem braków miejsc parkingowych, czego doskonałym rozwiązaniem jest rower miejski. Jego dużą zaletą jest niski koszt wypożyczenia oraz powszechna dostępność. Dzięki dużej ilości rowerów oraz możliwości pozostawienia ich na każdej stacji są one wygodnym środkiem transportu w mieście. Z rowerów miejskich skorzystają wszyscy mieszkańcy miasta. Rower miejski stanie się również istotny dla rozwoju turystyki. Dzięki umieszczeniu stacji w miejscach odwiedzanych przez turystów miasto stanie się przyjazne do zwiedzania

Proponowane lokalizacje stacji to okolice Dworca Kolejowego oraz Galeria Sandecja.

Szacunkowy koszt realizacji 169 435 zł

Jak głosujemy?

Głosowanie trwa od 30 września (godz. 00:01) do 7 października (godz. 23:59) wyłącznie poprzez stronę internetową bo.nowysacz.pl Osoby, które nie mają dostępu do sieci mogą zagłosować w kilku wyznaczonych punktach:
Głosować mogą osoby zameldowane stale lub czasowo w Nowym Sączu, urodzone przed 1 stycznia 2002 roku.

Aby zagłosować należy podać numer PESEL, pierwszą literę nazwiska rodowego matki, numer telefonu komórkowego oraz zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych.

Na podany numer telefonu dostaniemy SMS – kod weryfikujący, który należy wprowadzić w formularzu na stronie internetowej. Każdy uprawniony do głosowania może zagłosować tylko raz (ma po jednym głosie na projekt ogólnomiejski oraz dzielnicowy – bez względu na to w jakiej dzielnicy zamieszkuje). Numer telefonu może być użyty maksymalnie trzy razy (np. do oddania głosu przez członka rodziny).

Urząd Miasta Nowego Sącza zapewnia, że przebieg głosowania oraz jego ostateczny wynik będzie widoczny na bieżąco na stronie budżetu obywatelskiego bo.nowysacz.pl Tam też wszystkie niezbędne informacje na temat Budżetu Obywatelskiego 2018.

(edred)

Reklama