Strona główna Wiadomości

Budżet Obywatelski 2019: Głosujemy!

głosowanie budżet obywatelski 2018

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do czwartej edycji budżetu obywatelskiego miasta. Do 9 czerwca można wesprzeć jeden projekt ogólnomiejski i jeden dzielnicowy.

Głosować może każdy kto posiada stałe lub czasowe zameldowanie na terenie Nowego Sącza i w roku bieżącym ukończy 16 lat (czyli urodzony przed 1.01.2003 roku). Każdy uprawniony może zagłosować tylko jeden raz. Uprawnieni do głosowania mogą zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski oraz jeden projekt dzielnicowy.

Wybieramy spośród 12 projektów ogólnomiejskich i 27 dzielnicowych. Tutaj pełna lista z opisem

Głosowanie możliwe jest wyłącznie online, na stronie bo.nowysacz.pl Aby oddać głos musimy podać numer PESEL, pierwszą literę nazwiska panieńskiego matki oraz numer telefonu komórkowego, na który otrzymamy kod weryfikujący, który wprowadzamy na stronie w formularzu głosowania w celu potwierdzenia.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego mogą się udać do jednego z sześciu punktów do głosowania, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości operator wprowadzi dane do internetowego formularza. Punkty do głosowania znajdują się w Ratuszu (Biuro Obsługi Klienta), Biurze Organizacji Pozarządowych (ul. Nawojowska 17a), Wydziale Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta (ul. Wyspiańskiego 22), Centrum Informacji Turystycznej (ul. Szwedzka 2), Punkcie informacyjno-kasowym Urzędu Miasta (Galeria Trzy Korony) oraz w Centrum Sądeckiego Seniora (ul. Jagiellońska 8).

Osoba nie posiadająca telefonu komórkowego możne również skorzystać z cudzego aparatu – jeden numer może być podany w celu uzyskania kodu maksymalnie trzy razy.

W pierwszy 18 godzinach głosowania wzięło w nim udział ponad 500 mieszkańców. Głosować można do godz. 23:59 w sobotę 9 czerwca. Wyniki można śledzić na bieżąco tutaj

W zeszłorocznej edycji BO, przeprowadzonej na tych samych zasadach co obecna, zagłosowało łącznie 5559 mieszkańców Nowego Sącza (tutaj oficjalne wyniki trzeciej edycji).

(JO)

Reklama