Strona główna Wiadomości

Budżet Obywatelski 2019: Można już składać projekty

trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Nowego Sączs

Rozpoczął się nabór wniosków do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Swoje pomysły na zagospodarowanie publicznych pieniędzy można zgłaszać do 6 kwietnia – potem nastąpi ich weryfikacja. Głosowanie nad ostateczną listą projektów odbędzie się miedzy 2 a 9 czerwca br.

Na realizację zadań – tak jak w poprzednich edycjach BO – przeznaczono łącznie 2 mln zł, z czego 400 tys. zł jest do wydania na „miękkie”, nieinwestycyjne projekty ogólnomiejskie. Na zadania lokalne, także infrastrukturalne, są kolejne 400 tys. zł na każdą z 4 umownych dzielnic (zachowano ubiegłoroczne pogrupowanie 25 miejskich osiedli).

Według regulaminu miejskiego budżetu obywatelskiego, projekty zadań publicznych może składać każdy mieszkaniec Nowego Sącza, który w momencie wypełniania wniosku ma ukończone 16 lat.

Projekt można złożyć na formularzu papierowym (do ściągnięcia tutaj) na dzienniku podawczym Urzędu Miasta (Rynek 1) lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony bo.nowysacz.pl

Według regulaminu, „projekt zadania musi być kompletny, spójny, a jego elementy muszą być powiązane logicznie, merytorycznie i miejscowo”. Dozwolone jest złożenie przez tę samą osobę kilku projektów. Jak czytamy w regulaminie, „Wnioskodawca składający projekt na zadanie dzielnicowe, nie musi być mieszkańcem tej dzielnicy”.

Zgłoszone propozycje będą poddane weryfikacji pod względem m.in. zgodności z prawem, realności możliwości realizacji czy rzeczywistych kosztów. Ogłoszenie ostatecznej listy projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, zapowiadane jest 14 maja.

Głosowanie, podobnie jak w zeszłym roku wyłącznie internetowe, odbędzie się między 2 a 9 czerwca 2018. będzie ważne jeśli udział w nim weźmie minimum 3000 osób. Głosować może każdy kto posiada stałe lub czasowe zameldowanie na terenie Nowego Sącza i w roku bieżącym ukończy 16 lat (czyli urodzony przed 1.01.2003 roku).

(iw)

Reklama