Strona główna Wiadomości

Budżet Obywatelski 2019: Nabór projektów od 1 marca. Głosowanie w czerwcu

Budżet Obywatelski 2019
Nowy Sącz, ulica Jagiellońska. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Znamy już regulamin i harmonogram czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Na realizację pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców do podziału są 2 miliony złotych. Głosowanie odbędzie się online, w dniach 2 – 9 czerwca br.

Ukazały się zarządzenia Prezydenta Nowego Sącza związane z budżetem obywatelskim, którego zadania będą realizowane w 2019 roku. Pomysły do BO można zgłaszać od 1 marca do 6 kwietnia 2018. „Projekty zadań publicznych do budżetu obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec Nowego Sącza, który w momencie wypełniania wniosku ma ukończone 16 lat„.

Nie ma zasadniczych zmian w regulaminie sądeckiego budżetu partycypacyjnego. Na realizację zadań są łącznie 2 mln zł. 400 tys. zł przeznaczone jest na „miękkie” projekty ogólnomiejskie. Na zadania lokalne, także infrastrukturalne, są kolejne 400 tys. zł na każdą z 4 umownych dzielnic (zachowano ubiegłoroczne pogrupowanie 25 miejskich osiedli).

Zgłoszone propozycje będą poddane weryfikacji pod względem m.in. zgodności z prawem, realności możliwości realizacji czy rzeczywistych kosztów. Ogłoszenie listy projektów zapowiadane jest 14 maja.

Głosowanie, podobnie jak w zeszłym roku wyłącznie internetowe, odbędzie się między 2 a 9 czerwca 2018.

(JO)

Reklama