Strona główna Wiadomości

Budżet Obywatelski 2019: W piątek o północy mija termin składania projektów

Reklama

termin składania wniosków BO Nowy Sącz

6 kwietnia o północy upływa termin składania wniosków do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Projekt może złożyć każdy mieszkaniec Nowego Sącza, który w momencie wypełniania wniosku ma ukończone 16 lat. Głosowanie nad ostateczną listą projektów odbędzie się miedzy 2 a 9 czerwca br.

Na realizację zadań – tak jak w poprzednich edycjach BO – przeznaczono łącznie 2 mln zł, z czego 400 tys. zł jest do wydania na „miękkie”, nieinwestycyjne projekty ogólnomiejskie. Na zadania lokalne, także infrastrukturalne, są kolejne 400 tys. zł na każdą z 4 umownych dzielnic (zachowano ubiegłoroczne pogrupowanie 25 miejskich osiedli).

Projekt można złożyć na formularzu papierowym (do ściągnięcia tutaj) na dzienniku podawczym Urzędu Miasta (Rynek 1) lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony bo.nowysacz.pl

Według regulaminu, „projekt zadania musi być kompletny, spójny, a jego elementy muszą być powiązane logicznie, merytorycznie i miejscowo”. Dozwolone jest złożenie przez tę samą osobę kilku projektów. Jak czytamy w regulaminie, „Wnioskodawca składający projekt na zadanie dzielnicowe, nie musi być mieszkańcem tej dzielnicy”.

„Jeśli masz pytania, potrzebujesz dodatkowych informacji lub konsultacji swojego pomysłu napisz na adres bo@nowysacz.pl lub zadzwoń: tel. 18 44 35 308 lub 18 44 86 500” – zachęca Urząd Miasta Nowego Sącza.

Zgłoszone propozycje będą poddane weryfikacji pod względem m.in. zgodności z prawem, realności możliwości realizacji czy rzeczywistych kosztów. Ogłoszenie ostatecznej listy projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, zapowiadane jest 14 maja.

Głosowanie, podobnie jak w zeszłym roku wyłącznie internetowe, odbędzie się między 2 a 9 czerwca 2018. będzie ważne jeśli udział w nim weźmie minimum 3000 osób. Głosować może każdy kto posiada stałe lub czasowe zameldowanie na terenie Nowego Sącza i w roku bieżącym ukończy 16 lat (czyli urodzony przed 1.01.2003 roku).

(iw)

 

Reklama