Strona główna Wiadomości

Budżet Obywatelski 2020. Możesz już zgłaszać projekty. Masz na to trzy tygodnie

Do 22 lipca potrwa nabór projektów do piątej w historii Nowego Sącza edycji budżetu obywatelskiego

Do 22 lipca trwa nabór projektów do piątej w historii Nowego Sącza edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem można zgłaszać pomysły do realizacji tylko na terenie jednego z 25 osiedli miasta. Do wydania jest łącznie 2 mln zł które podzielono proporcjonalnie według liczby mieszkańców oraz powierzchni danego osiedla.

– Jako prezydent miasta jestem zwolennikiem tego, aby to mieszkańcy decydowali o tym, jak wydatkowane są ich środki. Wywodzę się z ruchu miejskiego, wychowałem się na osiedlach i wiem, że ludzie na tych osiedlach najlepiej wiedzą, jak wydać swoje pieniądze, dlatego postanowiliśmy o podziale tego budżetu, czyli kwoty dwóch milionów, na dwadzieścia pięć osiedli – mówił kilka dni temu prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel w czasie spotkania z dziennikarzami.

Najmniejsze z osiedli – Kilińskiego – będzie miało na realizację pomysłów mieszkańców zaledwie 16 tys. zł. Najwięcej do wydania jest w Zawadzie – prawie 150 tys. zł. Tutaj więcej o tym:

Budżet Obywatelski 2020 poszatkowany na 25 osiedli. Znane są już kwoty i harmonogram

Projekty może zgłosić każdy mieszkaniec Nowego Sącza, wyłącznie na specjalnym formularzu (do pobrania tutaj). Mozna to zrobić w formie papierowej i złożyć na dzienniku podawczym Urzędu Miasta, lub elektronicznie, na stronie bo.nowysacz.pl

Projekt powinien być “kompletny, spójny, a jego elementy muszą być powiązane logicznie, merytorycznie i miejscowo”. Może dotyczyć zarówno infrastruktury miejskiej, jak i wydarzeń o charakterze kulturalnym, oświatowym czy sportowym. Wnioskodawca nie musi być mieszkańcem osiedla, którego dotyczy projekt; może również złożyć więcej niż jedną propozycję.

Termin zgłaszania projektów upływa 22 lipca. Potem wnioski przez miesiąc będą sprawdzane i weryfikowane, a w razie potrzeby uzupełniane. Do 2 września zostaną podane wyniki weryfikacji wniosków, a do 16 września nastąpi publikacja ostatecznej listy projektów poddanych pod głosowanie. Samo głosowanie w Budżecie Obywatelskim Nowego Sącza 2020 potrwa od 1 do 8 października. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi, według opublikowanego przez Urząd Miasta harmonogramu, „do 15 października 2019 r.”.

(JO)