Strona główna Wiadomości

Chorwacka Dalmacja na Lato 2017 – 5 najlepszych miejsc! [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

Dalmacja na Lato 2017Jeżeli chcecie poczuć Chorwację całym sobą i zobaczyć jej prawdziwy urok, musicie zobaczyć Dalmację. Ten chorwacki region totalnie was zachwyci! Zapierająca dech w piersiach przyroda, ponad tysiąc wysp i wysepek, klimatyczne miasteczka, winnice i gaje oliwne, zabytki. A do tego niesamowite widoki, rozciągające się od wyspy Pag do Zatoki Kotorskiej… Co wybrać spośród tylu możliwości? Polecamy pięć najlepszych miejscówek!

#1 Split

Miasto słońca, czyli Split, zaoferuje wam mnóstwo atrakcji na miłą, jednodniową wycieczkę. Będąc tam trzeba zacząć od najważniejszego punktu, czyli Pałacu Dioklecjana, który powstał w 295 roku. Wspaniały pałac podziwiany z zewnątrz zachwyci miłośników architektury i zabytków, a w środku zobaczycie m.in. mauzoleum cesarza, które czynne jest w godzinach od 12.00 do 16.00. Koniecznie wejdźcie do pałacowej katedry, aby zobaczyć na własne oczy drzwi, na których wyrzeźbiono dwadzieścia osiem scen z życia Jezusa. Wyjdziecie złotą lub srebrną bramą. Jeżeli zdecydujecie się na srebrną, wypowiedzcie życzenie przy posągu biskupa Grgura Ninskiego. Podobno się spełniają!

Split to również port, musicie więc zajrzeć na barwny i gwarny targ rybny przy ulicy Kraj sv. Marje. Wieczorem można się tu załapać na wyjątkowo smacznego grilla, a zaraz potem udać się na ulicę Toncicieva, skąd rozpościera się widok na przepiękne, turkusowe morze.

#2 Wyspa Hvar

Przepiękna wyspa, na której rozsmakujecie się nie tylko w pięknych widokach, ale również doskonałym, chorwackim winie. Hvar skrada serce podróżników już po wpłynięciu do portu. Kamienne budowle, klimatyczne uliczki, wspaniała architektura. Wasze oczy zachwyci katedra, perła renesansu. Warto również zobaczyć klasztor Franciszkanów, gdzie wieczorem odbywają się niesamowite koncerty. Akustyka robi wrażenie! Wyspa Hvar to również wspaniała kuchnia, której zakosztujecie w dzielnicy Grad.

#3 Park Narodowy Krka

Kąpiel przy wodospadach, rodzinny piknik i spacer w otoczeniu oszałamiającej przyrody?  Krka wam to zapewni! Dostaniecie się tam z miejscowości Skradin, skąd wsiądziecie w łódź i dopłyniecie aż do Wodospadu Skradinskiego. Tutaj czeka na was raj na ziemi. Będziecie poruszać się po szlaku, otoczonym z każdej strony kaskadami wody! Rozkoszujcie się kąpielą i odpoczynkiem w tak urokliwym miejscu.

#4 Makarska

Wspaniały kurort, położony u podnóża masywu górskiego Biokovo. Czeka was tu dzień pełen wrażeń. Odwiedźcie koniecznie zabytkowy klasztor franciszkański z 1614 roku oraz Muzeum Miejskie. Oko ucieszy również barokowy kościół pod wezwaniem św. Marka. Oprócz zabytków znajdziecie tu także targ z lokalnymi przysmakami. Warto kupić coś na drogę i ruszyć szlakiem na spacer w góry Biokovo!

#5 Dubrownik

Zostawiliśmy go na koniec, bo o tym wspaniałym mieście na pewno słyszeliście. To właśnie tutaj wakacje w chorwackiej Dalmacji staną się niezapomniane. Zwiedzanie zacznijcie od Pałacu Rektora, budowlę łączącą w sobie styl gotycki i barokowy. Będziecie mogli zobaczyć z niego całą panoramę Dubrownika! Później warto zobaczyć także pobliski Pałac Sponza (tym razem zabytek renesansowy), a po takiej porcji wrażeń przespacerujcie się do portu.

Panorama Dubrownika

Cały Dubrownik to mnóstwo zabytkowych uliczek, piękna architektura, a także kopalnia smaków i aromatów. Wieczorem, jedząc kolację lub popijając drinki, możecie podziwiać nocne życie: spektakle uliczne, koncerty i inne atrakcje.

Jeżeli marzycie o wakacjach w Dalmacji lub w innych chorwackich zakątkach, zobaczcie, co przygotowała ITAKA. Marzenia trzeba spełniać, prawda?

(materiał promocyjny)