Strona główna Twoje miasto

Ćwiczenia pod kryptonimem „Konwój 2018”

Konwój 2018 Nowy Sącz

Strzały z broni, zadymienie, wycie syren, a wokół zabici i ranni. Na szczęście nie było to realne zagrożenie a ćwiczenia pod kryptonimem „Konwój 2018”. Połączone działania Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Pogotowia Ratunkowego mogli obejrzeć uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ratownictwo medyczne w służbach mundurowych”.

We wtorek (9 października 2018) w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy ulicy Kościuszki rozegrały się sceny jak z filmu sensacyjnego. Scenariusz ćwiczeń zakładał przeciwdziałanie zagrożeniu jakim była próba odbicia cudzoziemców przewożonych z zakładu karnego.

ćwiczenia Konwój 2018
 

Kiedy konwój Służby Więziennej i Straży Granicznej przewoził osadzonych, niespodziewanie został ostrzelany. Samochód z więźniami zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Jadący z naprzeciwka bus z pasażerami, aby uniknąć zderzenia wykonał gwałtowny manewr i w konsekwencji również wjechał do rowu. Obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli teren i zaalarmowali odpowiednie służby o groźnej sytuacji i dużej liczbie rannych. Na miejsce przybyli policjanci, strażacy oraz załogi pogotowia ratunkowego, by zapewnić bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia oraz udzielić pomocy poszkodowanym.

tekst i zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
Reklama