Strona główna Wiadomości

Czernecki: Nie oddam głosu na Nowaka

czernecki_2
Artur Czernecki na konwencji wyborczej „Solidarnych Sądeczan”. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Artur Czernecki, kandydat na prezydenta Nowego Sącza który zdobył niewiele ponad 7 procent głosów w pierwszej turze wyborów zapowiedział przed drugą turą: „w dniu 30 listopada pójdę do głosowania, lecz nie oddam głosu na Ryszarda Nowaka„.

Czernecki (KWW Artura Czerneckiego Solidarni Sądeczanie), zdobywca 2 327 głosów w dniu 16 listopada, wydał dziś (25 listopada) oświadczenie. Podkreśla w nim „bezprecedensowy proces obniżania standardów zarządzania miastem” widoczny w „braku podejmowania działań rozwojowych”. Zaliczył do nich m.in. utratę przez miasto ponad 8 mln zł za niesłusznie pobraną dotację oświatową i źle naliczoną dotację dla przedszkoli, „brak porozumienia z władzami powiatu i województwa w sprawie 13 mln euro (ponad 54 mln złotych), które zostały przekazane na wciąż niezrealizowaną obwodnicę zachodnią” oraz „regularne podwyżki cen wody”.

Artur Czernecki wymienia też „zaniechania” obecnych władz miasta, w tym brak inwestycji za to „remontowanie nielicznych ulic w roku wyborczym” czy niezrealizowanie obiecywanej Węgierskiej-Bis.

Miasto żyje z gospodarki i tylko dzięki niej się rozwija. Prezydent powinien być gospodarzem, który dba o majątek miasta i jego mieszkańców. Niestety, Ryszard Nowak zaprzepaścił cztery lat swojej prezydentury. Tylko w ostatniej kadencji sprzedał majątek Miasta Nowego Sącza na kwotę 42 mln złotych. Nie jest dla naszego Miasta gospodarzem, jest politykiem i swoją dotychczasową postawą nie rokuje nadziei na przyszłość. W swoich opiniach nie jestem odosobniony, 61 proc. głosujących Mieszkańców Naszego Miasta w dniu 16 listopada dało Ryszardowi Nowakowi czerwoną kartkę” – pisze niedawny kandydat na prezydenta miasta i radny ostatnich trzech kadencji (w listopadowych wyborach Czernecki nie zdobył mandatu radnego).

„Bliskie mi są ideały Prawa i Sprawiedliwości, a w życiu codziennym wyznaję te same wartości, którymi w swojej ulotce wyborczej chwali się Ryszard Nowak” – pisze dalej Czernecki.  „Jednak po doświadczeniach kilkuletniej „współpracy” z Panem Prezydentem widzę, że jest to wizerunek wykreowany wyłącznie na potrzeby kampanii wyborczej (…) Dlatego też, ocenę szczerości intencji obecnego Prezydenta Miasta pozostawiam samym Sądeczanom, natomiast osobiście w dniu 30 listopada pójdę do głosowania, lecz nie oddam głosu na Ryszarda Nowaka”.

Przypomnijmy, że wcześniej Platforma Obywatelska wraz z jej kandydatem Grzegorzem Fecko, który uzyskał trzeci w kolejności wynik w wyborach na prezydenta Nowego Sącza, również opowiedziała się za „zmianą na stanowisku prezydenta„. Podobnie jak Czernecki wprost nie wymieniła nazwiska Ludomira Handzla (KWW Koalicja Nowosądecka), kontrkandydata w drugiej turze urzędującego prezydenta Ryszarda Nowaka (Prawo i Sprawiedliwość).

(z)

Reklama