Strona główna Wiadomości

Czym jest wynajem długoterminowy samochodów i kiedy warto z niego skorzystać? [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

Czym jest wynajem długoterminowy samochodów i kiedy warto z niego skorzystać?

Z wynajmu długoterminowego korzysta przede wszystkim sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością także wśród osób fizycznych.

W ten sposób można w łatwy sposób sfinansować flotę pojazdów dla firmy lub uniknąć konieczności zakupu samochodu na kredyt bądź wzięcia pojazdu w leasing. Zainteresowanie takim sposobem pozyskania auta dla firmy czy do celów prywatnych stale rośnie, więc warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Wynajem długoterminowy – co to jest?

Wynajem długoterminowy ma już 50-letnią historię, która zaczęła się na zachodzie Europy. Obecnie w krajach wysokorozwiniętych samochody wynajęte w ten sposób często stanowią nawet 80% wszystkich służbowych aut. Usługa ta w Polsce funkcjonuje od 20 lat i często nazywana jest również leasingiem operacyjnym samochodów z pełną lub częściową obsługą, choć to zupełnie inna usługa. Po upływie czasu wynajmowania użytkownik zwykle oddaje pojazd do wypożyczalni.
Obecnie rynek wynajmu długoterminowego w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej samochodów służbowych to właśnie pojazdy wypożyczone, a rekordowy pod tym względem był III kwartał roku 2018. To właśnie wtedy na niemal 100 tysięcy samochodów osobowych sprzedanych przedsiębiorcom, około 21% zostało sfinansowanych w ramach wynajmu długoterminowego. Jednym z liderów w tej branży jest https://carfree.pl/, gdzie można skorzystać zarówno z wynajmu długo, jak i krótkoterminowego.

Kiedy opłaca się wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy zdecydowanie obniża koszty związane z użytkowaniem pojazdu. Co więcej, nie trzeba zaprzątać sobie głowy serwisowaniem czy opłacaniem ubezpieczenia. Jest to usługa, która znakomicie sprawdza się w przypadku firm nowoczesnych, którym zależy na odpowiednim wizerunku. W ten sposób można szybko i bez zbędnych formalności zapewnić firmie flotę pojazdów i to bez konieczności inwestowania zbyt wielu środków.
Wynajem świetnie sprawdza się również w innych sytuacjach, np. Wynajem samochodu spod lotniska a opłaty parkingowe – sprawdź jak zaoszczędzić na takim wynajmie. Wówczas najlepszym wyjściem jest wynajem krótkoterminowy. Z takich usług często korzysta się również wtedy, gdy potrzebne jest auto zastępcze na czas naprawy swojego samochodu.

Zalety wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy to wiele korzyści, dlatego branża ta szybko się rozwija. Przede wszystkim wysokość opłaty jest ustalana tylko raz i nie zmienia się przez cały czas trwania umowy. W ramach usługi klient otrzymuje kompleksową obsługę administracyjną oraz serwisową. Koszty pozostają bez zmian nawet wtedy, gdy w danym miesiącu konieczne jest wykonanie przeglądu pojazdów, zakup nowych opon czy wymiana oleju silnikowego.
Umowy zwykle podpisywane są na 2-5 lat. Po tym czasie możliwe jest odnowienie kontraktu oraz wynajęcie nowych samochodów. Taki sposób finansowania pojazdów wiąże się również z korzyściami podatkowymi, ponieważ koszty można odpisać z podatku. Dużym atutem jest także pełna obsługa zewnętrzna oraz szeroki wybór marek i modeli.

(materiał promocyjny)