Strona główna Twoje miasto

„Czyste powietrze w naszych rękach”

Reklama

Czyste powietrze w naszych rękach Nowy Sącz

10 grudnia w Nowym Sączu rusza kampania społeczna, której celem jest promocja działań antysmogowych. W ramach akcji zaplanowano 10. spotkań dla mieszkańców miasta z ekspertami w dziedzinie ochrony zdrowia oraz środowiska.

„Czyste powietrze w naszych rękach” to projekt, który zrodził się z potrzeby zmiany myślenia i zwiększenia świadomości mieszkańców na temat konsekwencji trującego działania smogu. Kampania wzywa do aktywnej postawy względem problemu, przedstawiając szereg sprawdzonych rozwiązań.

Co możemy zrobić działając w pojedynkę?

Na to pytanie odpowiedzi udzielą eksperci, podczas specjalnych spotkań edukacyjnych. Dla dzieci przygotowano „Balonowe Show” – wydarzenie odbędzie się w szkołach i przedszkolach mieszczących się w Nowym Sączu. Na dorosłych czekać będą ciekawe atrakcje, poczęstunek oraz możliwość skorzystania z fachowej, bezpłatnej porady firm specjalizujących się we wdrażaniu nowoczesnych systemów grzewczych.

Po skończonych wykładach i warsztatach Nowosądeczanie będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji ze specjalistą prowadzącym spotkanie.

„Czyste powietrze w naszych rękach” harmonogram spotkań z mieszkańcami Nowego Sącza

spotkania dla dorosłych:

spotkania dla dzieci:

Kampania prowadzona w ramach projektu pn. „Poprawa jakości powietrza dla Miasta Nowego Sącza – etap II” dofinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020”.

tekst przygotowany przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącz
Reklama