Strona główna Twoje miasto

Dąbrówka Niemiecka – spacer historyczny

Sądecki sztetl zaprasza na XVII spacer historyczny, tym razem po Nowym Sączu. Z okazji 500 lat reformacji przemierzymy szlaki dawnej Dąbrówki Niemieckiej, wioski zamieszkałej przez Ewangelików.

Spacer rozpocznie się na cmentarzu ewangelickim przy ul. Orkana. Początek 8 października (niedziela) o g. 15:30. To niezwykle rzadka okazja, aby zwiedzić tę nekropolię. Przejdziemy uliczki dawnej Dąbrówki, poznamy historię słynnej fabryki wódki Englandera a spacer zakończymy przy ulicy Grunwaldzkiej – centrum dawnej wioski. Przewodnikiem po dziejach tej społeczności będzie Łukasz Połomski.

Wydarzenie jest częścią „Miesiąca Reformacji”, projektu realizowanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską, Sądecki Sztetl – Nomina Rosae, Archiwum Narodowe w Krakowie i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu.

W razie niepogody spacer może zostać przełożony, o czym poinformujemy na stronie wydarzenia na facebook i stronie www.sadeckisztetl.com

tekst nadesłany przez Sądecki sztetl

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.