Strona główna Twoje miasto

Debata o sądeckiej historii

W przededniu 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza chcemy Państwa zaprosić na debatę poświęconą sądeckiej historii. Ile jest w niej mitów i legend, a ile prawdy i faktów? Czy są wydarzenia, które ciągle czekają na odkrycie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź 6 listopada o g. 18:00 w restauracji Hotelu Beskid.

W debacie wezmą udział trzej historycy: Jakub Bulzak (nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu, doktorant UP), dr Sławomir Wróblewski (dr historii, nauczyciel w Zespół Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu) i Łukasz Połomski (nauczyciel w Zespół Szkół Społecznych SPLOT z Oddziałami Dwujęzycznymi im Jana Karskiego i Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu, doktorant na UP). Dyskusję poprowadzi Agnieszka Filipek z Archiwum Narodowe w Krakowie.

Czekamy też na Państwa głosy w dyskusji! Zapraszamy – wstęp wolny.

tekst nadesłany przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama