Strona główna Twoje miasto

Dni Otwarte w sądeckiej komendzie policji

Reklama
dni otwarte sądeckiej policji
Na pamiątkę spotkania każde dziecko odbiło swoje odciski palców na specjalnie do tego celu przygotowanym dyplomie. Fot. KMP w Nowym Sączu

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie” 18 lutego br. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, otworzyła swoje drzwi dla dzieci i ich opiekunów zainteresowanych poznaniem tajników służby policjantów. Funkcjonariusze wcielili się w rolę przewodników prezentując dzieciom wnętrze budynku i specjalistyczne wyposażenie, które na co dzień służy policjantom do zapewnienia bezpieczeństwa w mieście.

Dni Otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na stałe wpisały się w kalendarz akcji profilaktycznych kierowanych do najmłodszych mieszkańców powiatu. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć część pomieszczeń w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a które nie są dostępne dla interesantów i zobaczyć jak wygląda komenda od środka. Młodzi słuchacze żywo uczestniczyli w dyskusji prowadzonej przez sierż. sztab. Barbarę Przychocką-Serafin i z ciekawością przyglądali się metodom pracy zaprezentowanym przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii.

Każde dziecko mogło również z bliska przyjrzeć się jak zbierane są ślady z miejsca zdarzenia i wraz ze st. sierż. Magdaleną Chochorowską poznać tajniki pracy technika kryminalistyki. Na pamiątkę spotkania każde dziecko odbiło swoje odciski palców na specjalnie do tego celu przygotowanym dyplomie.

Ponadto policjant z Wydziału Ruchu Drogowego – asp. Ryszard Ogurek przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i zachowania się w jej pobliżu. Nasi mali goście dowiedzieli się również w jaki sposób sprawdzamy trzeźwość kierowców i prędkość poruszania się pojazdów oraz jak bezpiecznie zachowywać się w trakcie ferii zimowych.

Dzieci odwiedziły też serce sądeckiej komendy czyli stanowisko pracy oficera dyżurnego, gdzie dzięki st. asp. Grzegorzowi Matrasowi dowiedziały się jak wygląda system koordynowania służby policjantów prewencji oraz procedury przyjmowania zgłoszeń. Dzięki kamerom mogły też zaglądnąć do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Znaczną atrakcją była również wizyta na strzelnicy, gdzie swoim doświadczeniem na temat szkolenia policjantów podzielił się asp. szt. Andrzej Żelazko.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek. które będzie im przypominać spotkanie z sądecką Policją.

tekst przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu